Právnička/právnik

Štátny fond rozvoja bývania

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
podľa dohody

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. zastupovanie fondu v právnych sporoch a pred orgánmi štátnej a verejnej správy v rámci celej SR
2. príprava žalôb voči klientom z dôvodu porušenia úverovej zmluvy (žaloby, platobné rozkazy) a vymáhanie pohľadávok fondu, komunikácia s klientmi
3. príprava a právna analýza zmlúv (úverové zmluvy, záložné zmluvy, prevádzkové zmluvy fondu) a súvisiacich dokumentov a posúdenie rôznych právnych otázok týkajúcich sa činnosti fondu
4. príprava podkladov pre dobrovoľné dražby a spolupráca s dražobnými spoločnosťami v rámci celej SR
5. príprava podkladov pre výkon exekúcií a spolupráca s exekútorskými úradmi v rámci SR
6. spolupráca so správami katastra v rámci SR v oblasti zriaďovania záložného práva
7. administratívne spracovanie a kontrola doručených rozsudkov, resp. iných rozhodnutí súdov všetkých stupňov
8. kontrola vedenia a priebežného dopĺňania databázy súdne vymáhaných pohľadávok
9. spracovanie kvalifikovaných právnych stanovísk k jednotlivým súdnym prípadom
10. spolupráca so zmluvnými bankami v oblasti preverovania platobnej disciplíny klientov fondu
11. poskytovanie informácií v zmysle zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám
12. vybavovanie sťažností doručených fondu, v zmysle zákona č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach
13. metodické usmerňovanie zamestnancov mestských úradov v rámci SR, poverených spracovaním agendy fondu

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

v zmysle zákona č. 318/2018 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme (príloha č. 3 k zákonu č. 553/2003 Z. z. od 01. 01. 2019), platová trieda 7, platový stupeň podľa odbornej praxe + osobný príplatok

- zázemie stabilnej organizácie
- pružný pracovný čas
- možnosti zvyšovania kvalifikácie

Záujemcov o predmetnú pracovnú pozíciu prosíme o zaslanie štruktúrovaného životopisu. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.4.2019 (ostáva ešte 10 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo, právnická fakulta

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

1. prax v advokácii alebo v bankovníctve výhodou
2. prax v oblasti záložných a úverových zmlúv a práva nehnuteľností výhodou
3. prax v oblasti vymáhania pohľadávok výhodou
4. samostatnosť, flexibilita a samostatný prístup k práci,
5. iniciatívnosť a vysoké pracovné nasadenie,
6. korektné správanie a vystupovanie,
7. znalosť obchodného, občianskeho a finančného práva,
8. bezúhonnosť

Štátny fond rozvoja bývania je účelovým fondom na financovanie štátnej podpory pri rozširovaní a zveľaďovaní bytového fondu, ktorá sa realizuje v prevažnej miere formou poskytovania výhodných dlhodobých úverov. Fond začal svoju činnosť vykonávať od 1. mája 1996.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Lamačská cesta 8
833 04 Bratislava 37

Kontakt

Kontaktná osoba: Daniela Jurášková
Tel.: +421259364319
E-mail: poslať životopis
ID: 3640055   Dátum zverejnenia: 9.4.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   v zmysle zákona č. 318/2018 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme (príloha č. 3 k zákonu č. 553/2003 Z. z. od 01. 01. 2019), platová trieda 7, platový stupeň podľa odbornej praxe + osobný príplatok