Špecialista štatistik

Štatistický úrad SR

Miesto práce
Lamačská cesta, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 143 EUR/mesiac(tarifný plat v 7.PT podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe s možnosťou priznania osobného príplatku)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do odboru metodiky a syntézy podnikových štatistík hľadáme šikovného kolegu/kolegyňu so záujmom o tvorenie výstupov za podnikateľské subjekty pôsobiace v ekonomike SR. Sú potrebné aj analytické činnosti v oblasti spracovania a vyhodnocovania údajov zo zdrojových databáz. V útvare riešime aj nové požiadavky vyplývajúce z európskej legislatívy, ktorú potrebujeme implementovať v slovenských podmienkach t. zn. znalosť účtovných štandardov je vítaná.

Ponúkame možnosť spolupráce a zdieľania informácií v uvedenej oblasti v rámci národných štatistických úradov členských krajín EÚ.

Informácie o štátnozamestnaneckom mieste: Ing. Veronika Töröková, riaditeľka odboru metodiky a syntézy podnikových štatistík, telefónne číslo: +421250236286.

- práca v stabilnej inštitúcii
- príjemný pracovný kolektív podporujúci vzájomné zdieľanie znalostí
- pružný služobný čas
- výmera dovolenky vyššia o 1 týždeň nad rámec výmery v Zákonníku práce
- príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie
- MultiSport karta
- nové priestory vo Westend - Patrónka

V zmysle zákona o štátnej službe č. 55/2017 Z. z. v aktuálnom znení je potrebné súčasne sa prihlásiť a predložiť dokumenty do výberového konania cez portál verejnej správy Slovensko.sk:

Termín na prihlasovanie sa do výberového konania je do 13.6.2023.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

Áno, u uchádzača s ukončeným vysokoškolským vzdelaním I. stupňa najmenej 1 rok

Analytické, koncepčné a strategické myslenie. Samostatnosť. Adaptabilita a flexibilita.

Štatisticky úrad SR ako ústredný orgán štátnej správy je tradičným producentom oficiálnych štatistík, zhromažďuje údaje a zostavuje štatistiky na vnútroštátne účely a tiež pre potreby Európskej únie. Je zodpovedný za rozvoj, tvorbu a šírenie oficiálnej štatistiky v SR. Z dôvodu rýchlo sa meniacich procesov v spoločnosti, digitalizácií všetkých oblastí spoločenského a hospodárskeho života, spolu s rastúcou popularitou internetu, používaním sociálnych médií a digitálnych platforiem sa vytvára dopyt po komplexnejších a náročnejších štatistických výstupov.
ID: 4583467  Dátum zverejnenia: 23.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 143 EUR/mesiac