Štátny radca

Štatistický úrad SR

Miesto práce
Lamačská cesta, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 143 EUR/mesiac(tarifný plat v 7.PT podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe, výsledný plat bude stanovený po vzájomnej dohode a na základe odborných znalostí, skúseností a kvality plnenia úloh, možnosť priznania osobného príplatku)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koncepčné, metodické a koordinačné činnosti pri uplatňovaní štátnozamestnaneckých a pracovnoprávnych vzťahov v Štatistickom úrade SR. Navrhovanie, sledovanie a vyhodnocovanie realizácie prijímaných opatrení v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Spoluúčasť na tvorbe a uplatňovaní interných právnych predpisov v tejto oblasti. Samostatná odborná činnosť pri uplatňovaní štátnozamestnaneckých vzťahov a pracovnoprávnych vzťahov zamestnancov vybraných útvarov úradu (prijímanie, uvoľňovanie, zmeny štátnozamestnaneckého/pracovného pomeru, odmeňovanie, hodnotenie, dochádzka zamestnancov). Aktualizácia personálnych databázach a realizácia personálnej administratívnej agendy (registratúra personálnych záznamov, vedenie osobných spisov).

Informácie o štátnozamestnaneckom mieste: Mgr. Hana Valkovičová, telefónne číslo +421250236218.

• práca v stabilnej inštitúcii
• príjemný pracovný kolektív podporujúci vzájomné zdieľanie znalostí
• pružný služobný čas
• výmera dovolenky vyššia o 1 týždeň nad rámec výmery v Zákonníku práce
• príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie
• MultiSport karta

Služobný úrad: Štatistický úrad SR, Lamačská cesta 3/C, 840 05 Bratislava
Organizačný útvar: oddelenie personalistiky a odmeňovania
Nadriadený organizačný útvar: osobný úrad
Odbor štátnej služby: 1.01 - Riadenie štátnej služby

Predpoklady:
vek najmenej 18 rokov a menej ako 65 rokov

Zoznam požadovaných dokumentov:
a. Profesijný štruktúrovaný životopis
b. Motivačný list

Termín na prihlasovanie sa do výberového konania je do 22.3.2023.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

vítaná prax v oblasti personalistiky, pre VŠ I. stupňa je nevyhnutná odborná prax najmenej 1 rok

zodpovedný prístup k práci, samostatnosť, rozhodovacia schopnosť, komunikačné zručnosti.

Vítaná je znalosť Microsoft Word, Microsoft Excel.

Štatisticky úrad SR ako ústredný orgán štátnej správy je tradičným producentom oficiálnych štatistík, zhromažďuje údaje a zostavuje štatistiky na vnútroštátne účely a tiež pre potreby Európskej únie. Je zodpovedný za rozvoj, tvorbu a šírenie oficiálnej štatistiky v SR. Z dôvodu rýchlo sa meniacich procesov v spoločnosti, digitalizácií všetkých oblastí spoločenského a hospodárskeho života, spolu s rastúcou popularitou internetu, používaním sociálnych médií a digitálnych platforiem sa vytvára dopyt po komplexnejších a náročnejších štatistických výstupov.
ID: 4526046  Dátum zverejnenia: 23.2.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 143 EUR/mesiac