Riaditeľ INFOSTATu - Inštitútu informatiky a štatistiky

Štatistický úrad SR

Miesto práce
Leškova, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Od 1 312,5 EUR/mesiacVýsledný plat bude stanovený po vzájomnej dohode a na základe odborných znalostí, skúseností a kvality plnenia úloh, priznania príplatku za riadenie a možnosť priznania osobného príplatku až do výšky 100%.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vypracovanie návrhov koncepcií, analýz a koordinovanie výskumných a vývojových projektov v oblasti štátnej štatistiky, navrhovanie riešení obsahovo-metodologických otázok štatistického informačného systému, zabezpečovanie metodickej, projektovej a programovej prípravy zisťovania, spracovania a prezentácie štatistických dát a spracovania analýz a prognóz ekonomického a sociálneho vývoja SR. Koordinovanie aplikovaného demografického výskumu zameraného na hodnotenie demografického vývoja a procesov, prípravu analýz a prognóz najmä pre potreby verejnej správy. Koncepčná a riadiaca činnosť v ekonomickej, personálnej a hospodárskej oblasti, v oblasti bezpečnosti informačného systému, ochrany osobných údajov a civilnej ochrany Infostatu.

Informácie o mieste:
Mgr. Hana Valkovičová, telefónne číslo: +421250236218.

• práca v stabilnej inštitúcií
• príjemný pracovný kolektív podporujúci vzájomné zdieľanie znalostí
• široké možnosti vzdelávania formou účasti na odborných školeniach ako aj školeniach
zameraných na osobnostný rozvoj
• pružný pracovný čas
• výmera dovolenky vyššia o 1 týždeň nad rámec výmery v Zákonníku práce

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
Písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania
Fotokópia diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
Fotokópia dokladu osvedčujúca ovládane cudzieho jazyka
Profesijný štruktúrovaný životopis
Motivačný list
Čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu
Písomný súhlas so spracúvaním osobných údajov v zmysle zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov
Predloženie koncepcie rozvoja organizácie maximálne v rozsahu 5 strán v štruktúre:
1. Súčasná pozícia organizácie Infostat
2. Oblasti rozvoja a smerovania organizácie
3. Príklady dobrej praxe
4. Riziká a bariéry rozvoja organizácie

Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi do 31.1.2023, rozhodujúci je dátum na poštovej pečiatke.
Na adresu:
Štatistický úrad SR, Lamačská cesta 3/C, 840 05 Bratislava.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Znalosť anglického jazyka
Koordinačné, koncepčné a analytické schopnosti v oblasti výskumu a vývoja
Schopnosť riadiť tím
Vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu
Spoľahlivosť
Zodpovedný prístup k úlohám
Vítaná prax v uvedenej oblasti

Štatisticky úrad SR ako ústredný orgán štátnej správy je tradičným producentom oficiálnych štatistík, zhromažďuje údaje a zostavuje štatistiky na vnútroštátne účely a tiež pre potreby Európskej únie. Je zodpovedný za rozvoj, tvorbu a šírenie oficiálnej štatistiky v SR. Z dôvodu rýchlo sa meniacich procesov v spoločnosti, digitalizácií všetkých oblastí spoločenského a hospodárskeho života, spolu s rastúcou popularitou internetu, používaním sociálnych médií a digitálnych platforiem sa vytvára dopyt po komplexnejších a náročnejších štatistických výstupov.
ID: 4494552  Dátum zverejnenia: 4.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 312,5 EUR/mesiac