Hlavný radca

Štatistický úrad SR

Miesto práce
Lamačská cesta, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
913 EUR/mesiacPonúkaný plat: Plat podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov pozostáva z platovej tarify v 6. platovej triede ( 913,00 eur) s možnosťou priznania osobného príplatku podľa § 132.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť
Špecializovaná činnosť v príslušnom odbore štátnej služby spočívajúca najmä v analytickej a syntetickej činnosti, vo vyhodnocovaní výsledkov a v príprave podkladov na rozhodovanie v pôsobnosti ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou alebo orgánu miestnej štátnej správy s krajskou pôsobnosťou.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť
Špecializovaná činnosť spočívajúca najmä v analytických a syntetických činnostiach týkajúcich sa problematiky vzniku, zmeny a zániku spravodajskej povinnosti v štatistických zisťovaniach INTRASTAT-SK vrátane spracovania údajov z administratívnych zdrojov.

Informácie o štátnozamestnaneckom mieste:
Mgr. Alžbeta Ridzoňová, telefónne číslo: +421250236583

• práca v stabilnej inštitúcií
• príjemný pracovný kolektív podporujúci vzájomné zdieľanie znalostí
• pružný pracovný čas
• výmera dovolenky vyššia o 1 týždeň nad rámec výmery v Zákonníku práce
• príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie
• MultiSport karta

Služobný úrad: Štatistický úrad SR, Lamačská cesta 3/C, 840 05 Bratislava
Druh výberového konania: vonkajšie výberové konanie
Vymedzenie okruhu uchádzačov: štátni zamestnanci a nadbytoční štátni zamestnanci všetkých služobných úradov a občania, ktorí sa uchádzajú o prijatie do štátnej služby
Organizačný útvar: oddelenie metodiky a registra štatistiky zahraničného obchodu
odbor štatistiky zahraničného obchodu, sekcia makroekonomických štatistík
Odbor štátnej služby: 2.15. - Štátna štatistika
Druh štátnej služby: stála štátna služba

Predpoklady:
vek najmenej 18 rokov a menej ako 30 rokov
spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu
ovládanie štátneho jazyka
bezúhonnosť

Zoznam požadovaných dokumentov:
a. Žiadosť o zaradenie do výberového konania (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaná)
b. Profesijný štruktúrovaný životopis (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
c. Motivačný list (v listinnej podobe vlastnoručne podpísaný)
d. Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)
e. Kópia dokladu o dosiahnutí požadovaného stupňa vzdelania alebo vyššieho stupňa vzdelania
f. Čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka, kópia dokladu o úspešnom absolvovaní maturitnej skúšky zo štátneho jazyka alebo kópia dokladu o úspešnom absolvovaní štátnej skúšky zo štátneho jazyka ak uchádzač nie je občanom Slovenskej republiky (čestné vyhlásenie v listinnej podobe vlastnoručne podpísané)

Termín na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi je do 7. júna 2022.

Žiadosť o zaradenie a ďalšie požadované dokumenty môže uchádzač podať:
a) v listinnej podobe s označením VK/2022/2194 na obálke a na adresu: Štatistický úrad SR, Lamačská cesta 3/C, 840 05 Bratislava
alebo
b) v elektronickej podobe prostredníctvom registra výberových konaní na ústrednom portáli https://open.slovensko.sk.:
1. po autentifikácii na ústrednom portáli alebo
2. bez autentifikácie na ústrednom portáli.

Výberové konanie je vyhlásené na stránke https://open.slovensko.sk., v časti - Register výberových konaní, identifikátor výberového konania VK/2022/2194.

UPOZORNENIE:
Uchádzač, ktorý nezašle žiadosť spolu so všetkými požadovanými dokladmi, buď v listinnej podobe na adresu služobného úradu alebo sa neprihlási v elektronickej podobe prostredníctvom ústredného portálu na https://open.slovensko.sk/vk. nebude do výberového konania zaradený !

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

V rámci výberového konania sa bude overovať znalosť:
zákona č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike; základné charakteristiky zisťovaní v štatistike zahraničného obchodu; základné pravidlá zostavovania štatistiky zahraničného obchodu.

Štatisticky úrad SR ako ústredný orgán štátnej správy je tradičným producentom oficiálnych štatistík, zhromažďuje údaje a zostavuje štatistiky na vnútroštátne účely a tiež pre potreby Európskej únie. Je zodpovedný za rozvoj, tvorbu a šírenie oficiálnej štatistiky v SR. Z dôvodu rýchlo sa meniacich procesov v spoločnosti, digitalizácií všetkých oblastí spoločenského a hospodárskeho života, spolu s rastúcou popularitou internetu, používaním sociálnych médií a digitálnych platforiem sa vytvára dopyt po komplexnejších a náročnejších štatistických výstupov.
ID: 4340531  Dátum zverejnenia: 27.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 913 EUR/mesiac