Účtovník - fakturant, Budapešť, Maďarsko

STAKOTRA MANUFACTURING, s.r.o.

Miesto práce
Budapešť, Maďarsko
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou
900 - 1 400 EUR/mesiacOd 900 € do 1 400 € brutto mesačne v závislosti od relevantných pracovných skúseností, úrovne ovládania cudzieho jazyka a ďalších požiadaviek na danú pozíciu. Po skončení skúšobného obdobia možné prehodnotenie nástupnej mzdy.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Organizovanie a zabezpečovanie platobného styku, vrátane vypracovania príkazov na úhradu, kompletného spracovania a zaúčtovania bankových výpisov.
- Sledovanie prečerpania limitov a kontrolu dodržiavania finančnej disciplíny.
- Vypracovanie a zaúčtovanie vzájomných kompenzácií pohľadávok a záväzkov.
- Nahrávanie nových fyzických a právnických osôb do modulu Adresár v účtovnom programe.
- Kontrola vecnej a formálnej správnosti účtovných dokladov, zabezpečenie podpisov oprávnených osôb na účtovných dokladoch.
- Evidovanie, účtovanie a obeh dodávateľských faktúr.
- Vyhotovenie, evidovanie a účtovanie odberateľských faktúr.
- Účtovanie interných dokladov a ostatných dokladov.
- Účtovanie zákazkovej výroby.
- Účtovanie závierkových operácií.
- Evidencia poistných zmlúv a splatkových kalendárov.
- Komunikácia a úzka spolupráca s inými oddeleniami v rámci spoločnosti.
- Správne a včasné spracovanie podkladov a vyhotovenie daňového priznania k dani z nehnuteľnosti.
- Správne a včasné spracovanie podkladov a vyhotovenie daňového priznania k dani z motorových vozidiel.
- Správne a včasné spracovanie podkladov a vyhotovenie daňového priznania k dani z príjmov.
- Správne a včasné spracovanie podkladov a vyhotovenie Kontrolného výkazu DPH.
- Správne a včasné spracovanie podkladov a vyhotovenie daňového priznania k dani z pridanej hodnoty.
- Správne a včasné spracovanie pravidelných mesačných, štvrťročných a ročných štatistických výkazov.
- Spolupráca pri zostavovaní mesačných závierok a účtovnej závierky spoločnosti (riadnej, mimoriadnej, priebežnej)
- Oceňovanie majetku, evidencia a účtovanie o stave a pohybe majetku (zaradenie, vyradenie majetku), zaradenie majetku do správnej odpisovej skupiny a výpočet odpisov.
- Sledovanie stavu a prevodu nedokončených investícií a zabezpečenie inventúry majetku.
- Komunikácia a úzka spolupráca s daňovými úradmi, audítormi a inými inštitúciami.
- Sledovanie účtovnej a daňovej legislatívy, predpisov a ich aplikácia pre potreby spoločnosti.
- Pravidelné vykonávanie interných kontrol.
- Pravidelné predkladanie výsledkov práce na kontrolu.
- Pravidelný reporting vedeniu spoločnosti.
- Správa registratúry.
- Spolupráca pri inventúre a inventarizácii majetku a záväzkov spoločnosti.
- Ostatné administratívne práce.
- Plnenie úloh účtovného, daňového a administratívneho charakteru podľa pokynov nadriadeného.
- Zastupovanie v prípade neprítomnosti spolupracovníkov(čok) v potrebnom rozsahu.
- Plní ďalšie úlohy stanovené nadriadeným, ktorým je vedúci útvaru ekonomiky a personálnej práce, resp. členom vedenia spoločnosti.
- Dodržiava BOZP a PO na pracovisku.

Ak Vás naša ponuka zaujala a spĺňate uvedené požiadavky, zašlite nám prosím Vašu žiadosť a štruktúrovaný životopis v slovenskom jazyku prostredníctvom portálu Profesie po kliknutí na odkaz „Poslať spoločnosti životopis“.

Vzhľadom k veľkému počtu žiadosti si vyhradzujeme právo kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené kritériá danej pracovnej pozície. Ďakujeme za pochopenie.

Vo Vašej žiadosti priložte súhlas so spracovaním osobných údajov v tomto znení: Udeľujem týmto súhlas so spracúvaním a poskytovaním všetkých mojich osobných údajov uvedených v osobnom profile, resp. životopise podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Nariadenia európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov), zamestnávateľovi STAKOTRA MANUFACTURING, s.r.o., IČO: 00680508, za účelom zaradenia svojich zaslaných dokumentov do databázy uchádzačov o zamestnanie.
Som si vedomý/á, že informácie, ktoré poskytujem týkajúce sa aj zobrazenia fotografie, videoživotopisu alebo informácie o zdravotnom stave, patria do osobitnej kategórie osobných údajov.
Vyhlasujem, že všetky mnou poskytnuté osobné údaje sú pravdivé, správne a úplné. Tento súhlas je dobrovoľný a je udelený na dobu 3 rokov. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické, financie

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Maďarský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Fakturácia - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
Skladové hospodárstvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

- Znalosť maďarskej legislatívy (daňovníctvo, finančné účtovníctvo) - PODMIENKOU
- Ovládanie účtovného softvéru NOVITAX - VEĽKOU VÝHODOU
- Ovládanie Slovenského jazyka a Maďarského jazyka - PODMIENKOU
- Ovládanie Anglického jazyka alebo Nemeckého jazyka - VÝHODOU
- Precíznosť a presnosť
- Orientácia na cieľ a úspech
- Znalosť účtovných postupov a súvisiacich zákonov
- Dôslednosť, samostatnosť, flexibilita
- Organizačné schopnosti

- prax vo výrobnom podniku (strojárstvo) výhodou, nie automobilový priemysel

Spoločnosť STAKOTRA MANUFACTURING, s.r.o. je svetovým lídrom v oblasti výroby dynamicky zaťažovaných konštrukcií, predovšetkým konštrukcií dráh do zábavných parkov, dráh pre dopravné systémy na prepravu ľudí, tzv. monoraily a výroby samostatných vlakov. Za svoju - takmer 30-ročnú – históriu sa vyprofilovala na vyhľadávaného dodávateľa komponentov pre zábavný priemysel po celom svete – Japonsko, Brazília, USA, SAE, Austrália, Čína, Vietnam – to je iba zlomok z destinácií, v ktorých je možné obdivovať výsledky našej práce, z ktorých viaceré si vďaka výnimočnosti zaslúžili miesto v Guinnessovej knihe rekordov.
Stručný popis našich úspechov:
- z ôsmich najrýchlejších roller coasterov na svete bolo šesť vyrobených v našej spoločnosti, vrátane troch najrýchlejších na svete;
- z ôsmich najvyšších roller coasterov na svete bolo šesť vyrobených v našej spoločnosti, vrátane piatich najvyšších na svete;
- zo siedmich roller coasterov s najdlhším voľným pádom na svete, štyri boli vyrobené v našej spoločnosti, vrátane štyroch najdlhších na svete.
Dosahovanie všetkých týchto mét a rekordov by však nebolo možné bez skúsených pracovníkov, ktorí dokážu pretaviť svoju snahu a vášeň pre tento segment do výnimočných produktov – preto hľadáme práve Teba – zanieteného pracovníka, ktorý rozšíri náš tím.
ID: 3821646  Dátum zverejnenia: 23.11.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac