Právnik

Správa služieb diplomatickému zboru, a.s.

Miesto práce
Palisády 31, Bratislava
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
október 2020
600 EUR/mesiaczákladná mzda 600 € brutto +ďalšie odmeny v zmysle vnútorných poriadkov alebo 5 EUR/hod. brutto v prípade dohody o brigádnickej práci študenta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme precízneho, pracovitého a samostatného právnika na dočasnú výpomoc - počas obdobia 6 mesiacov v rozsahu cca 20 hodín týždenne.

Pracovné úlohy bude vykonávať podľa pokynov interného právnika spoločnosti, a to najmä:
• Vypracováva zmluvy v rámci činnosti spoločnosti a spracováva stanoviská k pripravovaným zmluvám z hľadiska dodržiavania právnych predpisov a vnútorných predpisov.
• Zabezpečuje právne poradenstvo a konzultácie vo veciach dotýkajúcich sa predmetu činnosti a záujmov spoločnosti, poskytuje odbornú poradenskú činnosť a metodické usmernenia všetkým organizačným útvarom spoločnosti.
• Posudzuje z právneho hľadiska materiály, zmluvy a dokumenty predkladané na rozhodnutie a podpis riaditeľovi.
• Sleduje vydávanie všeobecne záväzných právnych predpisov a ich zmien a doplnení, najmä predpisov dôležitých pre činnosť spoločnosti. V prípade potreby k nim poskytuje právny výklad alebo stanovisko.
• Zabezpečuje vymáhanie pohľadávok spoločnosti od momentu ich postúpenia z ekonomického odboru na právne vymáhanie, resp. upustenie od ich vymáhania podľa interných predpisov spoločnosti.
• Zastupuje spoločnosti pri uplatňovaní nárokov tretích osôb voči spoločnosti a zodpovedá za riadne a včasné uplatnenie práv a nárokov spoločnosti voči tretím osobám.
• Zabezpečuje vybavovanie úradných vecí na obchodnom registri, súde, katastrálnom úrade a ďalších úradoch a organizáciách

práca v príjemnom prostredí
možnosť sebarealizácie
silný sociálny program

V prípade, že spĺňate uvedené požiadavky, zašlite Váš životopis s motivačným listom (A4) na našu mailovú adresu [email protected], najneskôr do 2.10.2020. BEZ ZASLANIA týchto dokumentov uchádzač NEBUDE ZARADENÝ do výberového konania. V predmete e-mailovej žiadosti uveďte nasledovný text: Vyberove konanie – pravnik II.

Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov, uvedených v životopise a motivačnom liste za účelom ich spracovania pre potreby výberu na inzerovanú pracovnú pozíciu v zmysle Zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov. Osobné údaje kandidátov, ktorí neuspeli vo výberovom konaní, budú po ukončení výberového konania zlikvidované v zmysle uvedeného zákona.

Materiály, ktoré nám poskytnete, starostlivo posúdime a v priebehu jedného týždňa oslovíme vybraných uchádzačov s pozvaním na osobný pohovor, ktorý sa uskutoční v 41. alebo 42. kalendárnom týždni.
Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Zároveň si vyhradzujeme právo kontaktovať len tých kandidátov, ktorí budú spĺňať požiadavky inzerovanej pozície. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právnické vzdelanie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- proaktívny a zodpovedný prístup k práci
- dôslednosť a spoľahlivosť
- komunikačné a organizačné schopnosti
- schopnosť pracovať v tíme
- konštruktívny prístup k plneniu pracovných úloh a povinností
- bezúhonnosť

Hlavný predmet činnosti spoločnosti Správa služieb diplomatickému zboru, a.s. spočíva v prenájme vlastných bytových a nebytových priestorov a objektov. Ide o moderné a historické budovy v atraktívnych lokalitách Bratislavy. SSDZ, a.s. zároveň poskytuje široký komplex služieb spojených s bývaním. Ide najmä o domovnícke služby, upratovanie spoločných priestorov, úpravy a udržiavanie záhrad, monitoring a ochranu objektov a kancelárskych priestorov, bežné stavebné úpravy menšieho rozsahu. Komplexnosť poskytovaných služieb SSDZ, a.s. dopĺňa realitná a sprostredkovateľská činnosť v oblasti realít, investičná a stavebná činnosť.
Správa služieb diplomatickému zboru, a.s. je akciovou spoločnosťou so 100% majetkovou účasťou štátu, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993. Jediným akcionárom spoločnosti je Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3973120  Dátum zverejnenia: 23.9.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 600 EUR/mesiac