Referent pre ochranu lesa

Správa Národného parku Nízke Tatry so sídlom v Banskej Bystrici

Miesto práce
Liptovský Hrádok
Termín nástupu
Dohodou
1 100 - 1 300 EUR/mesiacPlatové rozpätie je určené v závislosti od dĺžky odbornej praxe v súlade so zákonom č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme organizáciou ochrany prírody a krajiny, ktorá hľadá referenta pre ochranu lesa v náväznosti na zákon 543/2002 Z. z. Ak je pre Vás hodnotovo dôležitý citlivý prístup k starostlivosti o lesné ekosystémy, tak hľadáme práve Vás. Pokiaľ Vás naša pozícia zaujala a zdieľate s nami rovnaké hodnoty, budeme sa tešiť na Váš životopis. Pričom obsahom práce má byť:

  • koordinácia  odborných prác v  prieskume, managemente  krajiny v územnej pôsobnosti S-NAPANT,
  • vypracováva odborné podklady z hľadiska bioty pre vyhlasovanie, zmenu a zrušenie chráne­ných území,
  • zúčastňuje sa na revíziách chránených území, vykonáva kontrolu územia a tiež kontrolu dodržiavania ustanovení zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny zo strany iných subjektov pôsobiacich v územnej pôsobnosti S-NAPANT,
  • podieľa sa na realizácii inventarizačných výskumov, výskume a prieskume územia v spolupráci s  inými subjektami,
  • podieľa sa na spracovaní návrhov programov záchrany druhov a iných dokumentácií ako napr. programu  starostlivosti, prípravy zonácie CHÚ a pod. a koncepčných materiálov ochrany prírody,
  • podieľa sa na príprave a na zabezpečovaní realizácie asanačno-regulačných opatrení v chránených územiach, praktickej starostlivosti so zameraním na trvalo udržateľný rozvoj a priaznivý stav územia S-NAPANT,
  • zabezpečuje, v spolupráci so zamestnancami S-NAPANT, napĺňanie databázy na evidenciu chránených a ohrozených druhov rastlín a živočíchov a ich biotopov v územnej pôsobnosti S-NAPANT,
  • ďalšie plnenie úloh podľa pokynov nadriadených v nasledujúcich schválených projektoch,
  • zúčastňuje sa komisií vedecko výskumnej činnosti podľa pokynov nadriadeného.​

Obsadenie pracovnej pozícii je na dvoch pracoviskách:

Pracovisko Liptovský Hrádok - zastupovanie počas MD,RD,PN.

Pracovisko Slovenská Ľupča - plný úväzok.

- 5 dní dovolenky nad rámec zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce

- pružný pracovný čas 6.00 h - 18.00 h (základný čas: 9.00 h - 14.00 h)

- nemocenské počas práceneschopnosti priznané nad rámec zákona

- pracovné voľno nad rámec zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce

- bezúhonnosť uchádzača preukázaná pred vstupom do pracovného pomeru

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie lesníckeho zamerania

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Národný park Nízke Tatry tento rok oslávil 45 rokov a je najväčším národným parkom na Slovensku. Zároveň je dynamicky sa rozvíjajúcim zamestnávateľom a partnerom na Pohroní a Liptove.

Správa Národného parku Nízke Tatry so sídlom v Banskej Bystrici je príspevková organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR, ktorá zabezpečuje úlohy na úseku ochrany prírody a krajiny podľa zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov a osobitných predpisov na území národného parku a jeho ochranného pásma.
ID: 4787458  Dátum zverejnenia: 18.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac