Špecialista environmentálno-energetickej stratégie

SPP – distribúcia, a.s.

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 800 EUR/mesiaczákladná mzda od 1800 € (podľa skúseností kandidáta) + 25 % variabilná zložka mzdy + cieľová (ročná) odmena + kafetéria benefitov. Priemernú hrubú mesačnú mzdu si môžete vypočítať pomocou našej on-line kalkulačky (skopírujte si link do prehliadača): https://www.spp-distribucia.sk/kariera/obsadzovane-pracovne-miesta/kalkulacka-odmenovania/

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Sleduje, vyhodnocuje a pripomienkuje legislatívu, strategické dokumenty, akčné plány a plány čerpania verejných prostriedkov (EŠIF, Plán obnovy, Modernizačný fond atď.) týkajúcich sa enviro-energetickej oblasti;
• Spracúva komplexné analýzy ekonomických dopadov verejných politík (EÚ i SK) na SPP-D a plynárenský sektor;
• Zabezpečuje komunikáciu a koordináciu vzťahov s profesijnými a odbornými organizáciami, ktorých je spoločnosť členom (na úrovni EÚ i SK), zastupuje spoločnosť a obhajuje záujmy spoločnosti v pracovných skupinách vytvorených profesijnými a odbornými organizáciami (na úrovni EÚ i SK);
• Analyzuje sektor obnoviteľných zdrojov energie a VÚ KVET (EÚ i SK) z pohľadu jeho legislatívneho, regulačného (cenová regulácia), ekonomického a technického nastavenia;
• Pokrýva tému obnoviteľných plynov (biometán, vodík) a súvisiacu legislatívu, aktívne komunikuje so zástupcami ministerstiev, regulátorom, záujmovými združeniami a zahraničnými partnermi;
• Koordinuje implementáciu informačného systému pre evidenciu záruk pôvodu pre biometán – biometánového registra a zodpovedá za jeho ďalšie fungovanie;
• Zastupuje spoločnosť v medzinárodných projektoch financovaných z verejných zdrojov.

Zázemie v silnej a stabilnej spoločnosti.
Možnosť ďalšieho vzdelávania a odborného rastu.
Rozvinutý systém starostlivosti o zamestnancov a množstvo ďalších zamestnaneckých výhod a benefitov:
5 dní dovolenky navyše
Flexibilný pracovný čas
Priepustka štyri hodiny mesačne na vybavenie súkromných a rodinných záležitostí
500 € – príspevky na podporu bývania, dovolenky s rodinnými príslušníkmi, podpora aktivít detí zamestnancov, školné pre nezaopatrené deti v školských a predškolských zariadeniach, zdravotný úkon/zdravotná pomôcka/očkovanie ...
13. plat (cieľová odmena)
Príspevok spoločnosti na dôchodkové sporenie
Raz ročne nadštandardná zdravotná prehliadka
Odmeny pri pracovných jubileách a odchodné pri odchode na dôchodok
Príspevok pri narodení dieťaťa zamestnanca
Stravné 5, 10 €
Multisport karta
Parkovacie miesto v mieste práce
Firemné akcie a aktivity pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov (napr. Vianočný večierok, Firemné hry)
Odborné vzdelávanie, účasť na konferenciách a rozvojové programy pre zamestnancov...

Ak Vás ponuka našej spoločnosti zaujala, pošlite nám svoj životopis v slovenskom alebo anglickom jazyku prostredníctvom portálu Profesia.
Informáciu o výsledku výberového konania budeme zasielať všetkým uchádzačom až po ukončení všetkých kôl výberového procesu.
Za pochopenie ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Excel - Expert

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

Odborné vedomosti z oblasti:
klimatická legislatíva (EÚ i SK) vrátane EÚ ETS, energetická efektívnosť, energetická hospodárnosť budov, obnoviteľné zdroje energie, ochrana ovzdušia; znalosť fungovania EŠIF, schém štátnej pomoci, operačných programov a výziev

IT zručnosti
MS Excel – expert (bude testované na konkrétnych príkladoch)

Jazykové znalosti:
Anglický jazyk – C1 (aktívna komunikácia so zahraničnými partnermi)

Vlastnosti:
Spolupráca
Schopnosť samostatnej práce
Iniciatíva
Zodpovednosť
Spoľahlivosť
Presnosť vo výpočtoch

Sme najväčší prevádzkovateľ plynárenskej distribučnej siete v SR. Zabezpečujeme distribúciu zemného plynu všetkým dodávateľom pre viac ako 1,5 milión odberateľov. Vlastníme a prevádzkujeme viac než 33 tisíc kilometrov plynovodov. Vďaka tomu sme druhou najhustejšou plynárenskou sieťou v Európe. Monitorujeme a dispečersky pre vás riadime plynárenskú distribučnú sieť 24 hodín denne a 7 dní v týždni. Naším cieľom je bezpečná, spoľahlivá a efektívna distribúcia zemného plynu. Pripájame k plynu pohodlne a rýchlo rodinné domy, podnikateľov i developerské projekty. Zabezpečujeme meranie a odpočty spotreby plynu pre všetkých dodávateľov plynu na Slovensku. Zabezpečujeme tiež predaj distribučných kapacít, rozvoj, prevádzku a údržbu plynárenských sietí, ako aj vyvažovanie siete a jej nepretržitý monitoring a dispečing. Sme tiež prvým a jediným prevádzkovateľom Registra obnoviteľných plynov, prostredníctvom ktorého zabezpečujeme vydávanie, prevod a uplatnenie záruk pôvodu obnoviteľných plynov.
Našou víziou je čo najväčšia implementácia obnoviteľných plynov ako sú biometán a vodík. Sme Sieť zelenej budúcnosti.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4128199  Dátum zverejnenia: 23.7.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac