Špecialista kontrolingu investícií

SPP – distribúcia, a.s.

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
Termín nástupu
01.10.2018
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
od 1250 € do 1750 € brutto (podľa skúseností kandidáta) + variabilná zložka 25% + ďalšie benefity. Kalkulačka: http://www.spp-distribucia.sk/sk_kariera/sk_kalkulacka-odmenovania/1250-25 (skopírujte link do prehliadača).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- CAPEX plánovanie: príprava ročného plánu CAPEX, CAPEX forecastov, vrátane sledovania a hodnotenia súvisiacich KPI
- CAPEX reporting: pre potreby vedenia, predstavenstva, investičnej komisie, akcionárov, finančné inštitúcie, ÚRSO a ďalšie subjekty
- Posudzovanie investičných návrhov: finančné hodnotenie a revízia opodstatnenosti navrhovaných investícií a rekonštrukcií pre technickú a investičnú komisiu
- Monitorovanie a hodnotenie interne realizovaných investičných akcií
- Kontrola a schvaľovanie jednotlivých požiadaviek na nákup v rámci CAPEX
- Hľadanie možností optimalizácie CAPEX (po finančnej a vecnej stránke)
- Koordinácia a metodické usmernenie ostatných organizačných jednotiek
- Podpora a účasť na projektoch v rámci spoločnosti
- Ostatné analýzy, resp. hodnotenia pre potreby operatívnych rozhodnutí ostatných organizačných zložiek (napr. menšie business case / NPV hodnotenia)
- Administrácia a využívanie SAP pre oblasť CAPEX kontrolingu (napr. zakladanie projektov, nahratie rozpočtu, sledovanie výdavkov, interných výkonov, redistribúcie prostriedkov atď.)

Zázemie v silnej a stabilnej spoločnosti.
Možnosť ďalšieho vzdelávania a odborného rastu.
Rozvinutý systém starostlivosti o zamestnancov a množstvo ďalších zamestnaneckých výhod a benefitov:
Dovolenka navyše
Flexibilný pracovný čas
Sick days a voľná nad rámec zákonníka práce
Priepustka štyri hodiny mesačne na vybavenie súkromných a rodinných záležitostí
Kafetéria benefitov – príspevky na podporu bývania, dovolenky s rodinnými príslušníkmi, podpora aktivít detí zamestnancov, školné pre nezaopatrené deti v školských a predškolských zariadeniach, zdravotný úkon/zdravotná pomôcka/očkovanie ...
13. plat (cieľová odmena)
Parkovacie miesto v mieste práce
Firemné akcie a aktivity pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov (napr. Vianočný večierok, Firemné hry)
Odborné vzdelávanie, účasť na konferenciách a rozvojové programy pre zamestnancov
Príspevok spoločnosti na dôchodkové sporenie
Raz za dva roky nadštandardná zdravotná prehliadka
Odmeny pri pracovných jubileách a odchodné pri odchode na dôchodok
Príspevok pri narodení dieťaťa zamestnanca
Dotované stravovanie na pracovisku

Ak Vás ponuka našej spoločnosti zaujala, pošlite nám svoj životopis v slovenskom alebo anglickom jazyku prostredníctvom portálu Profesia.
Informáciu o výsledku výberového konania budeme zasielať všetkým uchádzačom až po ukončení všetkých kôl výberového procesu.
Za pochopenie ďakujeme.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.9.2018 (ostáva ešte 45 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

SAP - základy
Microsoft Windows - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Odborné vedomosti/skúsenosti najmä z oblasti:
- Kľúčové: plánovanie a kontroling, hodnotenie projektov
- Doplnkové: IFRS, účtovníctvo, skúsenosť ako člen projektového tímu, všeobecný prehľad v legislatíve
Osobnostné predpoklady:
- Analytické myslenie a schopnosť formulovať návrhy a závery na základe faktov a analýz
- Orientácia na dosiahnutie výsledkov
- Schopnosť prispôsobiť komunikáciu rôznym situáciám a typom ľudí
- Zodpovednosť a spoľahlivosť
- Hospodárne využívanie zdrojov
Vyžadované vzdelanie a prax
- Stupeň vzdelania/dĺžka praxe: vysokoškolské II.stupňa, 2 roky praxe
- Zameranie vzdelania: ekonomické, príp. technické
- Zameranie praxe: kontroling, asset management
Ostatné zručnosti:
- Vodičský preukaz skupiny B
- Anglický jazyk (pokročilý), iné jazyky výhodou
- Skúsenosť s prácou so SAP
MS Windows, Office, Sharepoint

Spoločnosť SPP - distribúcia je vlastníkom a prevádzkovateľom plynárenskej distribučnej siete, prostredníctvom ktorej distribuuje približne 98 % z celkového distribuovaného objemu zemného plynu v Slovenskej republike. Spoločnosť je zodpovedná za spoľahlivú, bezpečnú a efektívnu distribúciu zemného plynu od prepravných sietí cez rozvodné plynárenské zariadenia až ku koncovým zákazníkom, zabezpečuje pripojenie k distribučnej sieti a odpočty spotreby zemného plynu. SPP – distribúcia ďalej zabezpečuje predaj distribučných kapacít, rozvoj, prevádzku a údržbu plynárenských sietí, ako aj vyvažovanie siete a dispečing.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Mlynské nivy 44/b
825 11 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Miriam Backová Bellová
E-mail: poslať životopis
ID: 3466605   Dátum zverejnenia: 10.8.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   od 1250 € do 1750 € brutto (podľa skúseností kandidáta) + variabilná zložka 25% + ďalšie benefity. Kalkulačka: http://www.spp-distribucia.sk/sk_kariera/sk_kalkulacka-odmenovania/1250-25 (skopírujte link do prehliadača).