Sociálny pracovník Dom Charitas sv. Patrika

Spišská katolícka charita

Miesto práce
Spišské Podhradie
Termín nástupu
Ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie sociálnej práce so zameraním na prácu s dieťaťom a osoby, v nepriaznivej sociálnej situácií, ktorá nemá zabezpečené ubytovanie a je ohrozená správaním iných fyzických osôb alebo, ak sa stala obeťou správania iných fyzických osôb.
Poskytovanie sociálneho a špecializovaného poradenstva.

V zariadení núdzového bývania (Dom Charitas sv.  Patrika, Spišské Podhradie) poskytujeme sociálnu službu týraným matkám s deťmi, slobodným matkám a ženám, na ktorých je páchané násilie, ktoré nemajú zabezpečené bývanie, alebo ho nemôžu z vážnych dôvodov užívať. Na určitý čas im poskytujeme bývanie, sociálne poradenstvo a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov.​

Žiadosti je potrebné zaslať e-mailom na uvedenú e-mailovú adresu.
Vybraní uchádzači, spĺňajúci požiadavky, budú pozvaní na výberové konanie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Ďalšie požiadavky:

Kvalifikačnou požiadavkou je vysokoškolské vzdelanie prvého alebo druhého stupňa v odbore sociálna práca.

Požadované odborné znalosti:

- znalosť zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona v znení neskorších predpisov,

- znalosť zákona č. 305/2005 Z.z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,

Zodpovedný prístup k práci, odolnosť voči stresu, flexibilita, bezúhonnosť, pozitívne myslenie a prehľad v sociálnej oblasti.

Veľkou výhodou je prax v oblasti sociálnej práce.

Spišská katolícka charita pôsobí a vyvíja svoju činnosť na území Spišskej diecézy, tzn. v regiónoch Oravy, Liptova a Spiša, príp. na území ostatných diecéz Slovenska alebo v zahraničí, prednostne pri humanitárnej pomoci.
Pomáha ľuďom, ktorí sa nemôžu sami o seba postarať, či už je to v dôsledku starnutia, fyzického alebo duševného handicapu alebo nepriaznivých sociálnych podmienok. Hlavným poslaním Spišskej katolíckej charity je poskytovať všeobecne prospešné služby všetkým ľuďom bez akéhokoľvek obmedzenia.

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Martin Janíček
E-mail: poslať životopis
ID: 4821955  Dátum zverejnenia: 3.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac