Sociálny pracovník a psychológ

SPDDD Úsmev ako dar

Miesto práce
Banskobystrický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Od 900 EUR/mesiacmzda v závislosti od vzdelania, praxe, skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vykonávanie komplexnej sociálnej práce s cieľovými skupinami SPDDD Úsmev ako dar, v rozsahu získaných odborných znalostí a vedomostí a rovnako podľa pokynov nadriadeného pracovníka a v zmysle zákona č.219/2014 Z. z. o sociálnej práci
- sociálna diagnostika
- práca v teréne, v prirodzenom rodinnom prostredí
- ambulantné poradenstvo
- spolupráca s inými členmi odborného tímu
- sieťovanie spolupracovníkov
- účasť na určených poradách, supervíziách, školeniach
- pravidelné vypracovanie a odovzdávanie potrebnej písomnej dokumentácie
- archivácia všetkej dokumentácie na určenom mieste

Na pozíciu psychológa:
- psychologické poradenstvo
- diagnostika
- poradenstvo ambulantné ale aj terénne

- flexibilný pracovný čas
- možnosť sa vzdelávať a profesijne rásť
- práca v neziskovom sektore

Informácie o výberovom konaní

- potrebný čistý register trestov
-zaslanie životopisu a motivačného listu

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

A

Prax na pozícii/v oblasti

vítaná

Počet rokov praxe

1

-empatia; rešpekt k odlišnostiam; schopnosť zvládať náročné situácie, spojené s výkonom povolania, schopnosť kooperácie a vedenia tímu, komunikačné zručnosti, schopnosť riešiť konflikty, motivácia pre prácu vo vylúčených komunitách/ lokalitách, schopnosť ostať neutrálny, schopnosť rozpoznať konflikt záujmov a ďalšie,
-osobný záujem priebežne sa vzdelávať v odbornej problematike a pod.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou mimovládnou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti, pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku a pomoci obetiam trestných činov.

Podporuje deti a mladých v centrách pre deti a rodiny (CDR – bývalé detské domovy), pomáha mladým po odchode z CDR. Pomáha rodinám v ťažkých životných situáciách, aby rodina ostala spolu. Buduje centrá na pomoc rodinám v núdzi a Dostupné sociálne nájomné bývanie. Vzdeláva záujemcov o náhradné rodičovstvo a sprevádza náhradné rodiny. Sieťuje a vzdeláva odborníkov, profesionálov i dobrovoľníkov. Poskytuje pomoc obetiam trestných činov vo forme špecializovanej odbornej pomoci obzvlášť zraniteľnej obeti.

Naša filozofia:
Najlepší záujem dieťaťa chceme chrániť od jeho počatia až po dospelosť. Za primárny záujem dieťaťa považujeme možnosť vyrastať vo vlastnej funkčnej rodine. Ak dieťa takúto možnosť nemá, je preňho najvhodnejším riešením vyrastať u príbuzných. V prípade, že nie je reálna ani táto možnosť, môže pôvodnú rodinu zastúpiť náhradná rodina vo forme osvojenia alebo pestúnstva. Pokiaľ sa nedarí naplniť ani túto alternatívu, je potrebné pre dieťa zabezpečiť starostlivosť zariadenia, ktoré preňho vytvorí prostredie čo najviac pripomínajúce to rodinné.

Naša činnosť a práca s rodinami a deťmi je založená na rozvoji rodičovských zručností, poznaní potrieb a pocitov i skúseností detí a ich bezpodmienečnom prijatí, rozvíjaní a spoznávaní i posilňovaní ich identity, ako aj na úcte k biologickej rodine detí. To všetko robíme v zmysle Deklarácie práv Dieťaťa a Dohovoru o právach dieťaťa, schváleného Valným zhromaždením OSN dňa 20. novembra 1989, ako i pre ochranu rodiny a jej poslania v zmysle Charty práv rodiny.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4395879  Dátum zverejnenia: 4.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac