Sociálny pracovník pre náhradné rodiny (2 miesta)

SPDDD Úsmev ako dar

Miesto práce
Kováčska 17, Košice
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
370,59 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme aktívneho kolegu alebo kolegyňu s otvorenou mysľou, aktívnym, všestranným a ľudským prístupom.

Ide o pracovný pomer na polovičný pracovný úväzok (4 hod./deň) a na dobu určitú do 31. 08. 2021.

Náplňou práce a kompetenciou nášho nového kolegu/našej novej kolegyne bude:
Výkon opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately v prirodzenom rodinnom prostredí, v náhradnom rodinnom prostredí, v otvorenom prostredí a v prostredí utvorenom a usporiadanom na výkon opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately.
Spolupráca s viacerými subjektmi a špeciálne konzultácie na účely rozhodovania o voľbe a uplatňovaní opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately pri riešení sociálnej situácie dieťaťa.
Sociálna diagnostika, ktorá vyžaduje špecializované odborné metódy, postupy a techniky sociálnej práce vrátane rozhodovania o sociálnej situácií dieťaťa.
Sociálna práca pri voľbe postupov riešenia sociálnej situácie dieťaťa, poskytuje dieťaťu a náhradným rodičom pomoc a sociálne poradenstvo na uľahčenie plnenia účelu náhradnej rodinnej starostlivosti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Mgr. výlučne v odbore sociálna práca, nie iný ani príbuzný odbor

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

3 roky praxe s náhradnými rodinami

Náš nový kolega/Naša nová kolegyňa by mal/a byť ochotný/á:

- občasne cestovať za rodinami
- tráviť s rodinami aj dlhší čas
- pracovať výnimočne aj cez víkend (za náhradné voľno)
- vypomôcť aj pri iných aktivitách Spoločnosti Úsmev ako dar

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou mimovládnou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti, pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku a pomoci obetiam trestných činov.

Podporuje deti a mladých v centrách pre deti a rodiny (CDR – bývalé detské domovy), pomáha mladým po odchode z CDR. Pomáha rodinám v ťažkých životných situáciách, aby rodina ostala spolu. Buduje centrá na pomoc rodinám v núdzi a Dostupné sociálne nájomné bývanie. Vzdeláva záujemcov o náhradné rodičovstvo a sprevádza náhradné rodiny. Sieťuje a vzdeláva odborníkov, profesionálov i dobrovoľníkov. Poskytuje pomoc obetiam trestných činov vo forme špecializovanej odbornej pomoci obzvlášť zraniteľnej obeti.

Naša filozofia:
Najlepší záujem dieťaťa chceme chrániť od jeho počatia až po dospelosť. Za primárny záujem dieťaťa považujeme možnosť vyrastať vo vlastnej funkčnej rodine. Ak dieťa takúto možnosť nemá, je preňho najvhodnejším riešením vyrastať u príbuzných. V prípade, že nie je reálna ani táto možnosť, môže pôvodnú rodinu zastúpiť náhradná rodina vo forme osvojenia alebo pestúnstva. Pokiaľ sa nedarí naplniť ani túto alternatívu, je potrebné pre dieťa zabezpečiť starostlivosť zariadenia, ktoré preňho vytvorí prostredie čo najviac pripomínajúce to rodinné.

Naša činnosť a práca s rodinami a deťmi je založená na rozvoji rodičovských zručností, poznaní potrieb a pocitov i skúseností detí a ich bezpodmienečnom prijatí, rozvíjaní a spoznávaní i posilňovaní ich identity, ako aj na úcte k biologickej rodine detí. To všetko robíme v zmysle Deklarácie práv Dieťaťa a Dohovoru o právach dieťaťa, schváleného Valným zhromaždením OSN dňa 20. novembra 1989, ako i pre ochranu rodiny a jej poslania v zmysle Charty práv rodiny.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3946415  Dátum zverejnenia: 3.8.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 370,59 EUR/mesiac