Java Developer (javarx, webflux, kafka-streams, reactor)

SourceFirst International s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
Dohodou
2 000 - 5 000 EUR/mesiacPlus atraktívny benefitný systém spoločnosti

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Pracuje sa v scrum tíme 6 ďalších Java developerov
- Pracuje sa agilne (so všetkým, čo k tomu patrí: planning, stand-up, retrospektíva, sprint review - demo) , programátori sami často prichádzajú so zaujímavými nápadmi
- Na backend-e implementujeme aj interné GUI aplikácie, tieto aj navrhujeme a zlepšujeme = Toto samozrejme nerobia všetci, ale ak chceš byť fullstack developer, tak vieme ti na to vytvoriť priestor
- Pracujeme s týmito vývojovými prostriedkami: IDEA, maven, git/gitlab, JIRA, Confluence
- Pre vyššiu performance používame asynchrónne/reaktívne frameworky (javarx, webflux, kafka-streams, reactor), v Kotline coroutines a experimentujeme s ďalšími technológiami (r2dbc)
- Návrh by mal byť čo najlepším obrazom domény (Domain-Driven Design) - developeri sú zodpovední za návrh/architektúru a často sa podieľajú už aj na analýze požiadaviek. Vychovávame si developerov so silnými doménovými znalosťami
- Základ aplikácie je najnovší Spring a Spring Boot, všetky aplikácie máme prinajmenšom na Java 8 a tie nové vyvíjame nad OpenJDK 11+, niektoré aplikácie píšeme v Kotline
- Vysoký dôraz kladieme na performance, vytvárame funkčné prototypy a tie testujeme na výkon
- Navrhujeme riešenia schopné zvládať dátové lavíny, lebo v našej doméne stávkovania existujú dosť často (napr. vyhodnotenie zápasu kde hrá slovenská reprezentácia)
- Pri vývoji si radi pomôžeme statickou analýzou kódu; je fajn, ak je kontrola kvality kódu automatizovaná
- Dáta ukladáme do PostgreSQL, Ignite, Kafka
- Podporujeme experimentovanie s novými technológiami / frameworkami
- Naše aplikácie nasadzujeme na Linux CentOS, na provisioning používame Saltstack a naše buildy si pripravujeme v Jenkinse a GitLabe s pomocou maven a nexus
- Zdrojový kód máme v git-e, používame GitLab, máme zavedené code review cez merge request a ako brach model používame gitflow
- Sme zodpovední aj za prevádzku našich aplikácií, preto ich dôkladne monitorujeme pomocou Prometheus, Grafana, Alertmanager
- Logy a streamy z našich aplikácií ukladáme do Elastic a cez Kibanu ich vyhadávame
- Nehráme sa na byrokraciu – nevykazujeme prácu do nástrojov a nezaťažujeme programátorov poradami
- Dostaneš sa k vývoju aplikácie od A po Z: návrh, implementácia, testovanie aj prevádzka

- 13sty plat
- možnosť home-office
- firemný telefón
- pitný režim na pracovisku (káva,čaj)
- práca v tíme
- práce s najnovšími a najmodernejšími technológiami

Prosím pošlite svoj životopis na email [email protected] . Máme vždy viacero pozícii pre IT špecialistov nielen na Slovensku a v Čechách ale aj na zahraničných projektoch.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.12.2024 (ostáva ešte 246 dní)

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Informačné technológie

Našim klientom je spoločnosť, ktorá je lídrom inovácií vo svete tipovania. Opiera sa o špičkový vývojársky tím, IT dizajnérov, programátorov, testerov, ktorí vyvíjajú produkty cez všetky online kanály ako web, mobile web a takisto aj aplikácie pre Android a iOS.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT, Informačné technológie, Technológie, Telco

- skúsenosti s Java developmentom
- 3+ rokov relevant Java development skúsenosť = ideálne Spring, JDBC (SQL), Messaging, Caching)
- Zaujímajú ťa nové technológie a trendy
- Nebojíš sa učiť nové veci, rád sa pustíš aj do tunning-u aplikácie
- Nie je ti jedno ako program vyzerá, máš rád programovanie, dátové štruktúry a algoritmy

SourceFirst International s.r.o. portfolio of services:

Recruitment Outsourcing
Sourcing and Recruitment of permanent, contract and interim talent
Strategy CVs Sourcing
Executive Search

For more information visit www.sourcefirstinternational.com

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4759861  Dátum zverejnenia: 11.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac