Marketingový špecialista

SOS electronic s.r.o.

Pri prachárni, Košice, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
ihneď alebo podľa dohody
Od 1 400 EUR/mesiacMzda je na úrovni minimálne 1400€ brutto, závisí od plnenia cieľov a celofiremných výsledkov. Navyše dovolenkový príplatok, vianočný príplatok, príspevok na 3. pilier DDP.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme marketérku alebo marketéra. No práca v našej spoločnosti nie je pre každého. Prečo? Za viac ako 30 rokov sme sa vypracovali na jedného z uznávaných lídrov v oblasti špecializovaných distribútorov elektronických súčiastok v Európe.
Marketingové oddelenie sídli v našej centrále v Košiciach a centrálne zabezpečuje online a offline kampane v 9 jazykoch. Zameriavame sa na náročný segment B2B zákazníkov, ktorí majú svoje špecifiká a výnimočnosti. Ak sa teda potrebuješ “len niekde zamestnať”, táto pozícia zrejme nebude pre Teba.

Ak však chceš robiť nefalšovaný marketing, chceš skutočne využívať marketingové nástroje a techniky, chceš zažiť úspech po namáhavej práci, nepoznáš slovné spojenie “to sa nedá” a chceš kreatívne tvoriť - si tu správne.

Čo dnes robíme v onlajne a offlajne?
- pripravujeme marketingovo - obchodné printové materiály,
- dvakrát ročne makáme na našom zákazníckom časopise SOS news,
- týždeň čo týždeň našich zákazníkov informujeme o produktových novinkách,
- spravujeme našu webovú stránku / e-commerce na vlastnom CMS, ktorá je venovaná prioritne pre biznis zákazníkov (B2B). A to rovno v 9 jazykoch (a to ešte nekončíme),
- prinášame našim zákazníkom viac výhod zo vzájomnej spolupráce prostredníctvom vernostného programu Premium,
- máme spustené množstvo (tisíce) reklám vo vyhľadávačoch, sledujeme ich výsledky a posúvame vpred,
- sme aktívni na sociálnych sieťach,
- pravidelne posielame personalizované e-mailové newslettre zákazníkom s veľmi dobrou otvárateľnosťou,
- sme súčasťou viacerých špecializovaných svetových porovnávačov,
- na marketingové aktivity ktoré už nedávame v našej réžii, využívame služby externých agentúr (PPC, preklady, grafická tvorba a tlač),
- nie sú nám cudzie ani natáčanie, alebo self-made príprava videí, uverejňovanie článkov na externých portáloch, optimalizácia našej stránky pre vyhľadávače, tlač vlastného offline časopisu a veľa inej marketingovej práce.

Koho vlastne hľadáme?
Hľadáme “OFFLINE MARKETINGOVÉHO FRAJERA”, ktorému / ktorej je svet marketingu ako druhý domov. Jednoducho vie ČO a AKO.

V našom tíme v Košiciach práve dávame šancu prejaviť sa skutočne zanietenému, prozákaznícky orientovanému marketérovi/ke so skúsenosťami a (ideálne) grafickým cítením.
Jeho/jej úlohou bude komplexná tvorba offline marketingových aktivít našej spoločnosti.
Mal/a by mať „pod palcom“ všetky kampane, printové materiály, dizajn manuál, marketingový budget, eventy, webináre, interné školenia, no taktiež spolupodieľanie sa na tvorbe nášho online obsahu na stránke a sociálnych sieťach, spoluprácu pri tvorbe e-mailového letáku.
Všetko s cieľom dodávania relevantných MQL a SQL. Jednoducho pravá a nefalšovaná práca marketéra/ky 21. storočia.

Heslom oddelenia nášho marketingu je: “Našu prácu robíme tak, aby sme nielen prinášali výsledky, ale aby sme sa pritom aj bavili.”

Čo budeš u nás robiť?
- spolupracovať na tvorbe marketingovej stratégie, ktorej cieľom je získavanie nových zákazníkov s vysokým potenciálom (výkonnostný marketing),
- tvoriť marketingové aktivity a materiály smerujúce na súčasných aktívnych a spiacich zákazníkov,
- komunikovať s našimi zákazníkmi za účelom získavania skvelých referencii,
- spravovať náš vernostný program Premium,
- navrhovať vylepšenia súčasného nákupného procesu,
- spolupracovať, alebo priamo organizovať príležitostné eventy pre zákazníkov,
- koordinovať pracovnú skupinu Bridge, zameranú na aktívnu spoluprácu s obchodným oddelením,
- aktivity, ktorých cieľom je odhaľovanie zákazníckeho potenciálu,
- tvoriť a spolupracovať na tvorbe brandových kampaní,
- reportovať výsledky nadriadenému a spolupracovať s kolegami na oddelení.

A to všetko v zmysle pravidiel SEE-THINK-DO-CARE a Lead Generator.

Určite oceníš, ak:
- bude Tvoj odborný pohľad akceptovaný a braný vážne,
- dostaneš priestor na sebarealizáciu,
- budeš pracovať v empatickom, priateľskom a kreatívnom prostredí,
- budeme rešpektovať Tvoj čas po práci na oddych, priateľov a rodinu,
- na začiatku Ťa prevedieme celou firmou od A-Z prostredníctvom komplexného zaškolenia našou firemnou SOS Academy.

Okrem toho Ťa určite poteší:
- možnosť pohyblivej pracovnej doby,
- možnosti práce z domu,
- dovolenkový príplatok,
- vianočný príplatok,
- príspevok na 3. pilier DDP,
- ďalšie vzdelávanie a školenia uhrádzané firmou,
- firemné jazykové kurzy na pracovisku, alebo online,
- nadštandardné služby v súkromnom zdravotníckom zariadení za výraznej finančnej podpory firmy,
- karta Multisport pre neobmedzený vstup do vybraných športových a relaxačných zariadení na území SR a ČR,
- kultúrne, spoločenské a športové akcie, firemné výlety, teambuildingy a ďalšie iné zaujímavé benefity.

Ak k životopisu priložíš aj motivačný list, v ktorom pravdivo opíšeš seba, svoje doterajšie pracovné úspechy, v čom vynikáš a dôvod, prečo máš záujem o túto prácu, tým sa odlíšiš od priemeru a zvýšiš si šancu, že Ťa budeme kontaktovať medzi prvými.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Marketing

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

- preukázateľné pracovné výsledky v oblasti marketingu.

Počet rokov praxe

2

- prozákaznícka orientácia a empatia,
- teoretické znalosti a reálne skúsenosti v oblasti e-commerce a online marketingu (SEM, social media, UX & CX, email marketing, video marketing, data-driven marketing, marketing automation, …),
- orientácia na ciele a výsledky,
- otvorenosť pre prijímanie spätnej väzby,
- schopnosť pracovať v tíme.
Znalosť z oblasti elektronických súčiastok nie je potrebná.

SOS electronic je jedným z najväčších distribútorov elektronických súčiastok v strednej Európe a najväčší v rámci Slovenska.

Dodávkami pokrývame predovšetkým trh Európskej únie, avšak realizujeme dodávky aj do zvyšku sveta. Centrálu a hlavné logistické centrum máme na Slovensku v Košiciach. Naša obchodná skupina SOS electronic group združuje štyri distribučné spoločnosti v Nemecku, v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku. Priame obchodné zastúpenie máme aj v Rakúsku a v Poľsku.

Od roku 2013 sme členom medzinárodnej obchodnej skupiny Conrad group.

SOS electronic je držiteľom ocenenia "Aon Best Employer Slovakia " v kategórii Malé a stredné spoločnosti.

Kvalitní ľudia s pozitívnym myslením sú pre nás tým najväčším kapitálom.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4320679  Dátum zverejnenia: 4.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac