Právnik - špecialista na oblasť zmluvnej agendy so znalosťou zákona o verejnom obstarávaní

Sociálna poisťovňa, ústredie

Miesto práce
Ulica. 29.Augusta, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 800 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • zabezpečovanie právnej agendy Sociálnej poisťovne vrátane vybavovania podaní fyzických a právnických osôb;
  • príprava a pripomienkovanie návrhov zmlúv, dodatkov, dohôd o spolupráci a iných právnych dokumentov vrátane zmlúv, ktoré sú výsledkom verejného obstarávania;
  • príprava stanovísk k rôznym právnym otázkam, príprava analýzy k právnym problémom a ich riešenievo vzájomných systémových väzbách;
  • príprava a vypracovanie trestných oznámení a opravných prostriedok voči rozhodnutiam štátnych a iných orgánov v súčinnosti s vecnými útvarmi;
  • zastupovanie Sociálnej poisťovne v súdnych sporoch a konaniach najmä občianskoprávnej a obchodnoprávnej povahy, okrem súdnych sporov a konaní vo veciach sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia;
  • príprava vyjadrení k súdnym sporom, poskytovanie súčinnosti na požiadanie súdu, vypracúvanie odvolania, dovolania voči rozhodnutiam súdov a stanovísk;
  • vybavovanie žiadostí o sprístupnenie informácií a o náhradu škody spôsobenej vydaním nezákonného rozhodnutia alebo nesprávnym úradným postupom;
  • spolupráca pri riešení otázok týkajúcich sa ochrany osobných údajov poistencov a zamestnancov;
  • spolupráca na vymáhaní pohľadávok zamestnancov Sociálnej poisťovne, ktoré vznikli najmä obchodných, občianskoprávnych a pracovnoprávnych vzťahov, vypracúvanie žalôb na ich uplatnenie a návrhy na vykonanie exekúcie;
  • príprava stanovísk súvisiacich s aplikáciou zákona o sociálnom poistení a ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov súvisiacich s predmetom činnosti Sociálnej poisťovne.

​• Poskytujeme 1 týždeň dovolenky navyše.
​• Na oddych môže zamestnanec a jeho rodinní príslušníci využívať naše doškoľovacie a rekreačné zariadenia v Pavčinej Lehote, alebo na Starých Horách.
​• U nás je 7,5 hodinový pracovný úväzok, pričom poskytujeme pružný pracovný čas.
​• Byť chorý nie je nikomu príjemné. Svojim zamestnancom poskytujeme už od prvého dňa „péenky“, zvýšenú náhradu príjmu, ktorá je vo výške 70% denného vymeriavacieho základu.
​• Pri zjavnom ochorení môžete využiť 2 dni voľna navyše.
​• Obed z domu, alebo menučko? Zamestnancom prispievame na stravovanie takmer 75% z celkovej výšky stravovacej poukážky 5,50€.
​• Do III. piliera prispievame 3% až 6%, podľa dĺžky pracovného pomeru.
​• Vážime si solidárnosť, a preto každému darcovi krvi ktorý získa niektorú z Jánskeho plakiet, poskytujeme finančnú odmenu vo výške od 70€ do 350€.
​• Ak sa zamestnanec ocitne vo finančnej tiesni, nemusí chodiť do banky, či iných finančných inštitúcií, ale môže požiadať o nenávratnú finančnú výpomoc, alebo návratnú bezúročnú pôžičku za zvýhodnených podmienok priamo Sociálnu poisťovňu.
​• Byť verný a spoľahlivý sa oplatí. Každý zamestnanec pri pracovnom, alebo životnom výročí získa peňažnú odmenu.​

O výsledku ukončenia výberového konania budeme informovať každého uchádzača.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Mierne pokročilý
Microsoft Teams - Mierne pokročilý
Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft PowerPoint - Mierne pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Počet rokov praxe

3

  • znalosť právnych predpisov súvisiacich s náplňou práce (najmä zákon č.513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, zákon č.40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov, zákon č.160/2015 Z.z. Civilný sporový poriadok v znení neskorších predpisov, zákon č. 116/1990 Zb. o nájme a podnájme nebytových priestorov v znení neskorších predpisov, zákon č.343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní v znení neskorších predpisov)
  • komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, rozhodnosť, lojálnosť, koncepčné myslenie, schopnosť pracovať v tíme;

Sociálna poisťovňa vykonáva v zmysle zákona č. 461/2003 Z. z. sociálne poistenie, t.j. nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie - starobné a invalidné, ďalej úrazové poistenie, poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie a lekársku posudkovú činnosť.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Gabriela Grečnárová Magalová
E-mail: poslať životopis
ID: 4810615  Dátum zverejnenia: 17.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac