IT Analytik – SDS

Sociálna poisťovňa, ústredie

Miesto práce
Ulica. 29.Augusta, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
2 500 EUR/mesiacKonečná výška mzdy závisí od skúseností a stupňa odbornosti kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme IT Analytika so silnými analytickými schopnosťami , ktorý bude zodpovedný za koordináciu a analýzu funkčných požiadaviek, návrh riešení, dozor nad analýzou IS a aktívnu spoluprácu s tímami a partnermi. Ideálny kandidát bude mať schopnosť identifikovať požiadavky používateľov, navrhovať vylepšenia systému a zabezpečovať kvalitu softvéru po nasadení.

• Koordinácia zberu a analýza funkčných požiadaviek, vrátane analýzy dokumentácie z pohľadu procesov, metodiky a technických možností.
• Vytváranie IT analýz v spolupráci s biznis pracovníkmi a ich aktualizácia.
• Posudzovanie analýz a ich úprava.
• Komunikácia s architektom, vývojármi a analytikmi pri realizovaní riešenia v rámci projektu.
• Zber biznis požiadaviek, vypracovanie návrhov riešení a príprava štúdií realizovateľnosti v súlade s IT architektúrou, štandardami a normami.
• Návrh efektívneho spôsobu realizácie technických požiadaviek, príprava technických a funkčných špecifikácií, výkon IT/biznis analýzy.
• Analýza dátových štruktúr v existujúcich systémoch, práce na výbere a poskytovaní údajov pre interné a externé subjekty (zber požiadaviek na výber, vytváranie a spúšťanie SQL skriptov).
• Podpora projektového tímu pri návrhu, vývoji, testovaní a nasadení systémov.
• Podpora produkčnej verzie aplikácií a práca na zapracovaní zmien a odstraňovaní chýb.
• Vypracovanie analýz a podkladov pre tvorbu aplikačných programov v prostredí daného sieťového operačného systému a databázového prostredia.
• Návrh zložitých algoritmov a metodík jednotlivých subsystémov komplexného informačného systému.
• Spracovávanie projektovej dokumentácie riešených úloh.
• Organizovanie zavádzanie vypracovaných projektov do realizácie.
• Tvorba analýz v oblasti budovania a prevádzky dátových skladov, tvorba kritérií hodnotenia jednotlivých dostupných systémov.
• Spolupráca pri tvorbe nových projektov realizovaných externým zhotoviteľom a to hlavne vypracovávanie špecifických materiálov a aktívna účasť v pracovných skupinách.
• Vypracovanie podkladov a metodík pre rozhranie medzi centrálnym registrom, registrom účtov a ostatnými informačnými systémami.
• Testovanie nových trojvrstvových aplikácií vyvíjaných internými kapacitami Sociálnej poisťovne.
• Tvorba analýz v oblasti budovania prevádzky IS starobného dôchodkového sporenia.
• Implementácia Servisne orientovanej architektúry pri vývoji aplikácií elektronického zberu údajov a IS SDS.

• Poskytujeme 1 týždeň dovolenky navyše.
• Na oddych môže zamestnanec a jeho rodinní príslušníci využívať naše doškoľovacie a rekreačné zariadenia v Pavčinej Lehote, alebo na Starých Horách.
• U nás je 7,5 hodinový pracovný úväzok, pričom poskytujeme pružný pracovný čas.
• Byť chorý nie je nikomu príjemné. Svojim zamestnancom poskytujeme už od prvého dňa „péenky“, zvýšenú náhradu príjmu, ktorá je vo výške 70% denného vymeriavacieho základu.
• Pri zjavnom ochorení môžete využiť 2 dni voľna navyše.
• Obed z domu, alebo menučko? Zamestnancom prispievame na stravovanie takmer 75% z celkovej výšky stravovacej poukážky 5,50€.
• Do III. piliera prispievame 3% až 6%, podľa dĺžky pracovného pomeru.
• Vážime si solidárnosť, a preto každému darcovi krvi ktorý získa niektorú z Jánskeho plakiet, poskytujeme finančnú odmenu vo výške od 70€ do 350€.
• Ak sa zamestnanec ocitne vo finančnej tiesni, nemusí chodiť do banky, či iných finančných inštitúcií, ale môže požiadať o nenávratnú finančnú výpomoc, alebo návratnú bezúročnú pôžičku za zvýhodnených podmienok priamo Sociálnu poisťovňu.
• Byť verný a spoľahlivý sa oplatí. Každý zamestnanec pri pracovnom, alebo životnom výročí získa peňažnú odmenu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT, Telco, elektrotechnický smer

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Mierne pokročilý
Microsoft Windows - Mierne pokročilý
SQL - Mierne pokročilý
UML - Unified Modeling Language - Mierne pokročilý
XML - Mierne pokročilý

Počet rokov praxe

3

  • Porozumenie technických aspektov informačných systémov a schopnosť komunikovať s vývojárskej stránky.
  • Dobré komunikačné schopnosti pre efektívnu spoluprácu s rôznymi členmi tímu a externými partnermi.
  • Schopnosť vytvárať detailné a jasné dokumenty, vrátane funkčných a technických špecifikácií.
  • Schopnosť analyzovať zložité problémy, nájsť efektívne riešenia a jeho implementácia.
  • Prax v oblasti návrhu a analýz dátových štruktúr a databáz, prehľad v Enterprise systémoch a v UML.
  • Praktické skúsenosti v oblasti návrhu a dizajnu SW riešení, znalosť metodiky SW vývoja sú výhodou.
  • Skúsenosti s prácou s Oracle a Informix sú výhodou.

Základná používateľská skúsenosť:
  1. MS Windows a MS Office (Word, Excel, Teams, Outlook)
  2. Prax v oblasti analýz a návrhu dátových štruktúr, práce s dátami;
  3. znalosť UML, SQL, XML je podmienkou.

Sociálna poisťovňa vykonáva v zmysle zákona č. 461/2003 Z. z. sociálne poistenie, t.j. nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie - starobné a invalidné, ďalej úrazové poistenie, poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie a lekársku posudkovú činnosť.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Gabriela Grečnárová Magalová
E-mail: poslať životopis
ID: 4722967  Dátum zverejnenia: 17.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac