Odborný referent právnik

Sociálna poisťovňa, ústredie

Miesto práce
Ul. 29. augusta, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 100 EUR/mesiacod 1 100 eur mesačne

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • rozhodovanie v prvom stupni v konaniach o individuálnych nárokoch na dôchodkové dávky a ich výplatu a o povinnosti vrátiť alebo nahradiť neprávom vyplatené sumy na dôchodkových dávkach,
  • rozhodovanie o odvolaniach v prvom stupni vo veciach dôchodkového poistenia a vypracovávanie vyjadrenia pre odvolací orgán v odvolacom konaní,
  • konzultačná a poradenská činnosť v oblasti dôchodkového poistenia
  • pripomienkovanie návrhov právnych predpisov so zameraním na dôchodkové poistenie
  • kontrola dodržiavania právnych predpisov sociálneho poistenia v oblasti dôchodkového poistenia
  • spolupráca s ústredným orgánmi štátnej správy v súvislosti s rozhodovaním o nárokoch na dávky dôchodkového poistenia

  • možnosť osobného a profesijného rastu
  • rozsiahly sociálny program (využívanie doškoľovacích a rekreačných zariadení SP, návratné bezúročné pôžičky, príspevok na regeneráciu, príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie)
  • pružný pracovný čas

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Z kapacitných dôvodov môžeme odpovede zasielať len tým uchádzačom, ktorí budú pozvaní na pohovor. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právnické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy
Microsoft PowerPoint - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

samostatnosť
logické myslenie
komunikačné zručnosti
schopnosť pracovať v tíme
aktívny prístup k práci

Sociálna poisťovňa vykonáva v zmysle zákona č. 461/2003 Z. z. sociálne poistenie, t.j. nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie - starobné a invalidné, ďalej úrazové poistenie, poistenie v nezamestnanosti a garančné poistenie a lekársku posudkovú činnosť.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

ID: 3941218  Dátum zverejnenia: 23.3.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac