Kurátor - historik umenia

SNM - Múzeum Bojnice

Miesto práce
Zámok Bojnice, Zámok a okolie, Bojnice
Termín nástupu
ihneď
1 076 - 1 650 EUR/mesiacFunkčný plat zamestnanca vo verejnej správe sa určuje v súlade so Zákonom č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. Je súčtom tarifného platu (v závislosti od dĺžky praxe v obore) a od pohyblivých zložiek mzdy - osobného príplatku, prípadne príplatku za riadenie. Očakávaný plat po ukončení trojmesačnej skúšobnej doby, v závislosti od praxe a skúseností uchádzača, je 1250 - 1650 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Odborná práca so zbierkami, tvorba koncepcie zbierkotvornej činnosti, metodické usmerňovanie, výskum, odborné spracúvanie a vedecké zhodnocovanie a sprístupňovanie múzejných zbierok, publikačná činnosť, odborná príprava a realizácia výstav a expozícií múzea, spolupráca na príprave podujatí v múzeu...

Perspektívna práca v zaujímavom prostredí jednej z najvýznamnejších destinácií kultúrneho turizmu na Slovensku, národnej kultúrnej pamiatky Zámok Bojnice. Možnosť odmien do výšky funkčného platu 1 až 2 krát ročne (podľa stavu financií organizácie), dodatková dovolenka, 3x "Sick day" v zmysle Kolektívnej zmluvy, variabilný pracovný čas (v zmysle Smernice o elektronickom dochádzkovom systéme), vlastná kancelária, možnosť parkovania v blízkosti pracoviska, vstup do všetkých múzeí SNM zdarma, vstup do NZOO Bojnice zdarma, možnosť dočasného ubytovania.

Informácie o výberovom konaní

Žiadosť o zamestnanie spolu s:
- motivačným listom,
- životopisom,
- súhlasom so spracovaním osobných údajov
prosím posielajte na e-mailovú adresu [email protected], alebo cez rozhranie systému profesia.sk.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Dejiny a teória umenia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Francúzsky jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Základy
Microsoft PowerPoint - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore "Dejiny a teória umenia", resp. v príbuznej humanitárnej disciplíne je nevyhnutnosťou*.
Bezúhonnosť, zodpovednosť, samostatnosť, kreativita, komunikatívnosť.
Znalosť zákona č. 206/2009 Z.z. o múzeách a galériách v znení neskorších predpisov.
Aktívna znalosť aspoň jedného svetového jazyka je nevyhnutnosťou.

Nasledujúce schopnosti kandidáta nie sú podmienkou, ale môžu byť výhodou:
- prax na danej pozícii v inom múzeu alebo galérii,
- riadiaca prax,
- znalosť maďarského jazyka (základy),
- skúsenosti s programom ESEZ 4G,
- záujem o informačné technológie, multimédia, prácu s novými technológiami a kreatívne hľadanie možností ich využitia v múzejníctve.

*Do výberového konania sa môžu zapojiť aj študenti posledného ročníka uvedeného odboru.

SNM - Múzeum Bojnice je špecializovaným múzeom Slovenského národného múzea, príspevkovej organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti MK SR. Sídli v budove národnej kultúrnej pamiatky Bojnický zámok, ktorý patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie destinácie kultúrneho turizmu na Slovensku.
ID: 4502731  Dátum zverejnenia: 17.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 076 EUR/mesiac