Electrical technician / Project coordinator (Ref. č.: Project coordinator)

SNEF Slovensko, s.r.o.

Miesto práce
Bučany 732, 919 28 Bučany, Trnavský kraj
plný úväzok
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
1800 to 2500 according to experience

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

To increase of production capacity on special machine activity, SNEF Slovensko is looking an electrical project coordinator.

The electrical project coordinator is following a complete project, that means:
- Analyze request of quotation received from customer.
- Participate to the research of best technical solutions, choosing device, parts, etc.
- Prepare project planning.
- Follow or make the electrical study.
- Follow and participle on the manufacturing of our equipment.
- Manage our electrician’s teams.
- Discuss with customers about technical point of issues.
- Report his task to his project manager.

Company car + computer + smartphone

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

The candidate should:
- Had a huge experience in automotive industry (10 years Minimum), as a teammate in a company who is designing, manufacturing and commissioning machine, robotic cell or line.
- Be an expert in electricity, pneumatic and machining (Has a huge experience as electrician).
- Have a good base in automation.
- Have good communications skills.
- Be flexible and available (Working time is changing a lot, lot of Sunday are working).
- Speak English (B2 minimum) (German or French would be also appreciated).

Predmetom činnosti spoločnosti je :
- návrh a realizácia automatizovaného systému kontroly výrobných
procesov ( automatizácia, robotika)
- inžinierska činnosť
- montáž, údržba a oprava priemyselných elektroinštalácii
- výroba, montáž, rekonštrukcia a údržba elektrických zariadení
- návrh a výroba jednoúčelových strojov

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Adresa spoločnosti

SNEF Slovensko s.r.o.
732
919 28 Bučany
ID: 3285025   Dátum zverejnenia: 12.1.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1800 to 2500 according to experience