Environmentalista (odpadové hospodárstvo a vodohospodárstvo)

SlovTan Contract Tannery spol. s r.o.

Miesto práce
Liptovský Mikuláš
Termín nástupu
dohodou
1 700 EUR/mesiacod 1700,- € brutto, v závislosti od seniority kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Oblasť Vodohospodárstva :
-Zabezpečuje monitorovanie vzoriek z pitnej vody
-Vedie evidenciu monitoringov odpadových vôd z čistiarní odpadových vôd
-Zastáva funkciu vodohospodára v spoločnosti, vypracováva a aktualizuje Plán opatrení na zamedzenie vplyvu látok škodiacim vodám – Havarijný plán. Vypracováva prevádzkové poriadky a inštrukcie pre čistiace stanice odpadových vôd.
-Zabezpečuje monitoring kvality vôd z povrchového odtoku ako je dažďová kanalizácia do rieky Váh cez externé spoločnosti
-Vypracováva hlásenia z monitoringu odpadových, povrchových a podzemných vôd a posiela ich na SIŽP, OÚ LM, SHMU
-Vypracováva kontrolný plán monitoringu priemyselnej kanalizácie v spoločnosti a dohliada na jeho realizáciu plnenia
-Zabezpečuje technologický dohľad nad všetkými čistiarňami odpadových vôd v spoločnosti
-Je zodpovedný za plnenie povinnosti, ktoré sú dané v rozhodnutí IPKZ

Odpadové hospodárstvo:
- Zatrieďuje všetky vzniknuté odpady podľa katalógu odpadov a zabezpečuje ich označenie
- Vede evidenciu odpadov nebezpečných , ostatných odpadov a odpadov pre recykláciu
- Zabezpečuje vývoz odpadov cez externé spoločnosti ako aj recykláciu odpadov
-Vedie celkovú evidenciu o odpadoch v zmysle platnej legislatívy
- Vypracováva hlásenia o ročnej produkcii odpadov pre SIZP, OU LM
- Zabezpečuje analýzu odpadov cez akreditované laboratóriá
- Je zodpovedný za plnenie podmienok, ktoré sú dané v rozhodnutí IPKZ

- Spolupracuje pri zabezpečovaní a aktualizácii požiadaviek systému environmentálneho manažérstva ISO 14001 v súlade s platnými legislatívnymi normami
- Aktívne spolupracuje pri dodržiavaní cieľov environmentálnej politiky
- Spolupracuje a komunikuje s externými orgánmi a organizáciami (ako hlásenia pre Inšpekciu životného prostredia, Okresný úrad, Hydrometeorologický ústav)
- Vykonáva interné audity v spoločnosti
- Ovláda príslušnú platnú legislatívu SR pre oblasti odpadového hospodárstva, vodného hospodárstva a IPKZ
- Vykonáva interné školenie zamestnancov v oblasti environmentu
- Spolupracuje a zúčastňuje sa pri auditovaní externými organizáciami a zabezpečuje potrebné dokumentácie k ich realizácii

- perspektíva dlhodobého zamestnania
- motivujúce finančné ohodnotenie
- pravidelné vzdelávanie v odbore
- jazykové vzdelávanie
- priaznivé podmienky pre odborný rast a rozvoj profesijnej kariéry
- koncoročné odmeny

Vyhradzujeme si právo odpovedať iba uchádzačom spĺňajúcim požadované kritériá

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

enviromentalistika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

2

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- znalosť príslušnej legislatívy podmienkou
- ochota neustále sa vzdelávať a odborne rásť
- koncepčné myslenie
- interný audítor podľa ISO 14001, 9001 - výhodou

sme veľká spoločnosť v oblasti výroby a spracovania koží, ktorá vo svojom odvetví patrí k jedným z najvýznamnejších v Európe

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4773996  Dátum zverejnenia: 1.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac