Samostatný odborný referent dane z nehnuteľnosti

Slovenský pozemkový fond

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.3.2023
1 300 EUR/mesiac1300 eur/mesiac - uvedená mzda je mzda pri nástupe a počas skúšobnej doby, ktorá je závislá od dĺžky započítanej odbornej praxe. Platové podmienky budú upresnené podľa skúseností a odborných znalostí uchádzača na osobnom pohovore

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme kolegu/kolegyňu na pozíciu Odborného referenta /Samostatného odborného referenta dane z nehnuteľnosti, ktorého hlavnou pracovnou náplňou bude:

- kontrolovanie správnosti výpočtu platenia výšky dane za neprenajaté pozemky vo vlastníctve štátu a v správe fondu z hľadiska výšky sadzieb a koeficientov VZN, zabezpečenie priebehu platenia dane a vedenie kompletnej evidencie
- vedenie evidencie dane z nehnuteľnosti v informačných systémoch
- zabezpečuje kompletnosť podkladov pre včasné úhrady dane z nehnuteľnosti- evidencia rozhodnutia o vyrubenej dani, kontrola výšky sadzby dane , aktualizácia zmien v IS v oblasti dane z nehnuteľnosti, príprava úhrady
- vypracovanie daňového priznania dane z nehnuteľnosti
- riešenie reklamácii vyplývajúcich z úhrad v spolupráci s organizačnými útvarmi SPF
- vykonávanie riadnej a dochvíľnej archivácie účtovných dokladov dane z nehnuteľnosti
- podieľanie sa na sfunkčnení informačných systémov, na pripomienkovaní, odhaľovaní nedostatkov IS, zlepšovaní a napĺňaní IS
- vybavovanie odbornej agendy na vymedzenom úseku, tvoriacej podklad pre riadenie, rozhodovanie alebo kontrolu
- zodpovednosť za aktualizáciu údajov uvedených v IS

- možnosť výberu stravovania (stravné lístky alebo fin. príspevok)
- 5 dní dovolenky nad rámec ZP
- pohyblivá pracovná doba
- sick days
- možnosť home officu
- podpora kariérneho rastu
- benefity vyplývajúce z kolektívnej zmluvy nad rámec ZP

Pracovný pomer na dobu určitú s možnosťou predĺženia pracovného pomeru.

Vopred ďakujeme všetkým kandidátom za zaslanie životopisov.
Pozvaní na pracovný pohovor budú len kandidáti, ktorí vyhovujú kritériám.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické, právnické, vítaná prax v daňovníctve

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

MS Office - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

prax na obdobnej pozícii aspoň 2 roky

Počet rokov praxe

2

• komunikačné zručnosti na vysokej úrovni
• odolnosť voči stresu
• asertívne vystupovanie
• schopnosť riešiť problémové situácie
• samostatnosť, spoľahlivosť a systematickosť pri plnení úloh
• stanovenie pracovných priorít v kontexte s  vlastnosťou niesť zodpovednosť za pracovný výkon
• odbornosť, schopnosť vzdelávania sa v danej oblasti

SPF spravuje poľnohospodárske nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu ustanovené osobitným predpisom a podiely spoločnej nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu ustanovené osobitným predpisom. Zároveň nakladá s pozemkami, ktorých vlastník nie je známy okrem pozemkov, ktoré sú lesnými pozemkami, ako aj podielmi spoločnej nehnuteľnosti, ktorých vlastník nie je známy.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4503386  Dátum zverejnenia: 18.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac