Samostatný odborný referent / špecialista právnik

Slovenský pozemkový fond

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP/Dohodou
1 056 EUR/mesiacUvedená mzda je minimálna mzda pri nástupe a počas skúšobnej doby podľa príslušnej platovej tarify zamestnancov vo verejnej správe pri praxi do 4 rokov. Konečná výška nástupného platu bude závislá od dĺžky započítanej odbornej praxe. Po skončení skúšobnej doby je možné zvýšenie osobného príplatku v závislosti od úrovne kvality plnenia pracovných úloh. Platové podmienky budú upresnené podľa skúseností a odborných znalostí uchádzača na osobnom pohovore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• príprava prvostupňového rozhodnutia podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobode informácií v znení neskorších predpisov
• zabezpečovanie podkladov z vecne príslušných organizačných útvarov SPF a príprava sprístupnenia informácie na žiadosť podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobode informácií v znení neskorších predpisov
• príprava stanoviska k odvolaniu proti prvostupňovému rozhodnutiu a návrhu druhostupňového rozhodnutia podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobode informácií v znení neskorších predpisov pre generálneho riaditeľa
• zastupovanie SPF v konaniach o správnej žalobe vo veciach slobodného prístupu k informáciám podľa zákona č. 162/2015 Z. z. Správny súdny poriadok v znení neskorších predpisov
• vedenie evidencie vybavovaných žiadostí podľa zákona č. 211/2000 Z. z.
• zabezpečuje podklady z vecne príslušných organizačných útvarov fondu a vypracováva analýzy, prehľady, štatistiky a správy podľa zadania vedúceho zamestnanca alebo generálneho riaditeľa

- možnosť výberu stravovania (stravné lístky alebo fin. príspevok)
- 5 dní dovolenky nad rámec ZP
- pohyblivá pracovná doba
- sick days
- možnosť home officu
- podpora kariérneho rastu
- benefity vyplývajúce z kolektívnej zmluvy nad rámec ZP

Informácie o výberovom konaní

Vopred ďakujeme všetkým kandidátom za zaslanie životopisov.
Pozvaní na pracovný pohovor budú len kandidáti, ktorí vyhovujú kritériám.
Pracovný pomer na dobu určitú 1 rok s trojmesačnou skúšobnou dobou s možnosťou predĺženia pracovného pomeru.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Microsoft Office 365 - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

• znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov týkajúcich sa slobodného prístupu k informáciám
• znalosť zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok), zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch a zákona č. 162/2015 Z. z. správny súdny poriadok v znení neskorších predpisov
• aktívna znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov na úseku správy nehnuteľností vo vlastníctve SR a nakladania s pozemkami nezistených vlastníkov
• znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov týkajúcich sa trestnoprávnej agendy
• samostatnosť, koncepčnosť, flexibilita, schopnosť určenia pracovných priorít
• dobre rozvinuté komunikatívne schopnosti
• schopnosť zvládať krízové a stresové situácie

SPF spravuje poľnohospodárske nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu ustanovené osobitným predpisom a podiely spoločnej nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu ustanovené osobitným predpisom. Zároveň nakladá s pozemkami, ktorých vlastník nie je známy okrem pozemkov, ktoré sú lesnými pozemkami, ako aj podielmi spoločnej nehnuteľnosti, ktorých vlastník nie je známy.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4401810  Dátum zverejnenia: 12.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 056 EUR/mesiac