Samostatný odborný referent odboru usporiadania vlastníctva

Slovenský pozemkový fond

Miesto práce
Rožňava
Termín nástupu
Dohodou, ASAP
1 040 EUR/mesiacMinimálne 1.040,- € (platová tarifa zamestnancov vo verejnej správe + osobný príplatok), minimálny plat pri nástupe a počas 3 - mesačnej skúšobnej doby.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vypracováva rozbory a stanoviská z príslušnej činnosti fondu
- pripravuje vyjadrenia k žiadostiam k majetkovoprávnemu usporiadaniu pozemkov pod stavbami vo vlastníctve obcí a VÚC
- pripravuje delimitačné protokoly na delimitáciu pozemkov a zabezpečuje opravu chýb v katastri nehnuteľností
- zabezpečuje agendu súvisiacu s vyhotovením mimosúdnych dohôd a stanovísk k opravám duplicitného vlastníctva podľa § 59 ods. 2c zák. č. 162/1995 /katastrálneho zákona/
- zabezpečuje agendu súvisiacu s reálnym rozdelením pozemkov podľa § 141 ods. 1 Občianskeho zákonníka a § 19 ods. 6 zákona č. 180/1995 Z. z. o niektorých opatreniach na usporiadanie vlastníctva k pozemkom v znení neskorších predpisov
- zabezpečuje vypracovávanie, kontrolu zmlúv o dielo potrebných ku konaniam podľa zákona č. 64/1997 Z. z. a predkladá zmluvy do ďalšieho kontrolného a schvaľovacieho procesu
- spracováva agendu súvisiacu s konaniami prebiehajúcimi podľa zákonov č. 330/1991 Zb. (pozemkové úpravy), č. 180/1995 Z. z. (ROEP) a č. 64/1997 Z. z. (záhradkové osady), t.j. pracuje v komisiách, vypracováva stanoviská, kontroluje zverejnené údaje, podáva námietky, zabezpečuje spracovanie podkladov potrebných na vyplatenie finančných náhrad, vedie evidenciu prebiehajúcich konaní
- overuje správnosť pôvodných zápisov vlastníctva a navrhuje zápis vlastníctva pozemkov na SR – SPF
- spolupracuje s okresnými úradmi, príslušnými odbormi správy majetku štátu, ako aj s právnickými osobami pri riešení vlastníckych vzťahov k pozemkom
- zabezpečuje kontrolu zapísaných údajov do katastra nehnuteľností v určených katastrálnych územiach

- benefity vyplývajúce z kolektívnej zmluvy
- pohyblivá pracovná doba

Pracovný pomer na dobu určitú 1 rok s trojmesačnou skúšobnou dobou s možnosťou predĺženia pracovného pomeru.
Pozvaní na pohovor budú len vybraní uchádzači.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo, geodézia, poľnohospodárstvo, stavebníctvo, poľnohospodárstvo, lesníctvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

vítaná prax v odbore pozemkových úprav a ROEP

Aktívny vodič
Slovenský jazyk – slovom a písmom - administratívny štýl
Samostatnosť
Komunikatívnosť
Flexibilita
Zodpovednosť
Lojalita

SPF spravuje poľnohospodárske nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu ustanovené osobitným predpisom a podiely spoločnej nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu ustanovené osobitným predpisom. Zároveň nakladá s pozemkami, ktorých vlastník nie je známy okrem pozemkov, ktoré sú lesnými pozemkami, ako aj podielmi spoločnej nehnuteľnosti, ktorých vlastník nie je známy.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4047088  Dátum zverejnenia: 16.3.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 040 EUR/mesiac