Staňte sa súčasťou SPP a pridáte sa tak k najatraktívnejšiemu zamestnávateľovi v kategórii obchod. Zúročte svoju energiu a rozbehnite kariéru na plný plyn.

Špecialista daní - junior

Miesto práce
Mlynské nivy 44/a, Bratislava
Termín nástupu
01.03.2018

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Kontroluje správnosť a úplnosť podkladov/údajov na zostavenie daňových priznaní a výkazov
- Kontroluje včasné vysporiadanie daňových a oznamovacích povinností
- Podieľa sa na pripomienkovaní návrhov obchodných zmlúv a iných dokumentov
- Podieľa sa na riešení daňovej optimalizácie‚ návrhoch zmien obchodných a ekonomických pravidiel, zavádzaní zmien do softvérových programov v zmysle platnej legislatívy
- Podieľa sa na vypracovaní stanovísk s cieľom dosiahnutia optimálneho daňového dopadu
- Podieľa sa na vypracovaní a aktualizácii interných metodických pokynov a usmernení pre účely správnej aplikácie právnych predpisov v oblasti daní
- Pripravuje podania pre správcu dane v zákonom stanovených termínoch v rámci udelenej právomoci a pokynov
- Spolupracuje so zástupcom správcu dane pri daňovom konaní‚ s inými kontrolnými orgánmi‚ audítorom a externým daňovým poradcom a inými zamestnancami odborných útvarov
- Vypracováva a zostavuje daňové priznania, kontrolné výkazy a iné zákonom požadované podklady (najmä nepriame a miestne dane)

- odborný rast a vzdelávanie v jednej z najväčších a najsilnejších energetických spoločností na Slovensku,
- získanie nových vedomostí a zručností,
- možnosť realizovať užitočné nápady a participovať na projektoch,
- množstvo ďalších výhod (extra dovolenka a extra voľná, kafetéria benefitov...)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické vedy, právne vedy

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - základy
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Windows - pokročilý
SAP - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Požadovaná prax

2

Odborné vedomosti a zručnosti:
- daňová legislatíva v rozsahu vykonávanej činnosti
- skúsenosti s prácou v SAP

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
- koncepčno-strategické myslenie
- spoľahlivosť, zodpovednosť, iniciatíva, spolupráca, zákaznícky prístup

Naša spoločnosť priamo nadväzuje na takmer 160-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Sme silná a dynamická spoločnosť, ktorá flexibilne reaguje na súčasný trend v celej európskej energetike. Našim zákazníkom dodávame dve komodity - zemný plyn aj elektrickú energiu. Sme lídrom na trhu dodávky zemného plynu a spoľahlivým partnerom pre vyše 1,3 milióna odberateľov. Šírka služieb poskytovaná všetkým našim zákazníkom, ich dôvera v našu spoľahlivosť a naša snaha o čoraz kvalitnejšie služby nám pomáhajú udržať si pozíciu kľúčového dodávateľa v oblasti plynárenstva na Slovensku. Naše postavenie na energetickom trhu je dané profesionalitou našich zamestnancov, tradíciou a otvorenosťou k zmenám. Ako spoločensky zodpovedná korporácia kladieme dôraz na podporu občianskej spoločnosti, ochranu kultúrnych hodnôt i životného prostredia, ako aj pomoc ľudom v ťažkých životných situáciách.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti

Veľkoobchod

NA OSOBNÝ POHOVOR BUDÚ POZVANÍ IBA TÍ UCHÁDZAČI, KTORÍ SPĹŇAJÚ NAMI POŽADOVANÉ KRITÉRIÁ.
Po ukončení výberového konania budú vyrozumení budú všetci uchádzači.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.1.2018 (ostáva ešte 10 dní)

Adresa spoločnosti

Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
Mlynské nivy 44/a
825 11 Bratislava
ID: 3283231   Dátum zverejnenia: 10.1.2018