Vedecko-výskumný pracovník - laboratórium fotometrie a rádiometrie

Slovenský metrologický ústav

Miesto práce
Karloveská 63, Karlova Ves
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ASAP
1 500 EUR/mesiacMzda je stanovená v zmysle zákona 552/2003 Z.z. a 553/2003 Z.z. Suma základnej mzdy je uvádzaná ako minimálna. Skutočná výška základnej mzdy bude upravená v súlade s posúdenou odbornou praxou, odbornými znalosťami a zručnosťami kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- realizácia meraní na etalónoch - uchovávanie a rozvoj etalónov,
- výkon metrologických služieb v oblasti fotometrie a rádiometrie (kalibrácia a overenie luxmetrov, jasomerov, kolorimetrických kabín, spektrorádiometrov, svetelných zdrojov, etalónov lesku, optickej hustoty filtrov, kalibráciu optických filtrov pre chromatografiu, kalibrácie detektorov a meračov útlmu výkonu v telekomunikáciách v IR oblasti.
- výkon meraní pri etalonáži v oblasti fotometrie a rádiometrie.

- zaujímavá odborná práca,
- možnosť zapojenia do medzinárodnej spolupráce,
- možnosť doktorandského štúdia,
- výborný kolektív,
- dovolenka nad stanovený rámec zákona (5 dní),
- pružný pracovný čas,
- bezplatné jazykové kurzy,
- podpora osobného aj profesného rozvoja– možnosť zúčastniť sa rôznych školení,
tréningov, konferencií,
- príspevok na dôchodkové doplnkové sporenie,
- profesionálny rast / profesionálne vzdelávanie a odborný rast v technickej oblasti s veľkým potenciálom

Ak Vás naša pracovná ponuka zaujala a spĺňate kritéria tejto pracovnej pozície, pošlite nám svoj životopis a motivačný list.
Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené v inzercii.
Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

prírodovedecký smer

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- schopnosť samostatne pracovať s jemnou a citlivou
mechanikou
- schopnosť riešiť technické výzvy a problémy
- analytické myslenie,
- presnosť pri spracovaní údajov,
- flexibilita,
- prezentačné schopnosti,
- zdravotná spôsobilosť,
- bezúhonnosť,
- komunikatívna znalosť prioritne anglického, doplnkovo
nemeckého jazyka.

Výhodou:
- znalosti zo základov programovania,
- skúsenosti so štatistickým vyhodnocovaním meraní,
- znalosti MathCad, VEE, Labview,
- znalosť noriem ISO 9001, ISO 17025 výhodou.

Slovenský metrologický ústav ako národná metrologická inštitúcia a orgán štátnej správy pôsobí v zmysle zákona č. 157/2018 Z. z. o metrológii a v zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „Zákon o metrológii") a jej činnosť je do značnej miery podmienená medzinárodným postavením, dôveryhodnosťou a výsledkami medzinárodného porovnania metrologických činností.

Hlavný prínos SMU pre národné hospodárstvo SR je zabezpečenie jednotnosti a presnosti merania fyzikálnych a technických veličín používaním overených a kalibrovaných meradiel, resp. certifikovaných referenčných materiálov. Ide pritom predovšetkým o meranie v obchode a pri meraniach súvisiacich s platbami, pri ochrane zdravia, bezpečnosti, majetku a životného prostredia, v technológii výroby a v iných oblastiach, kde môžu vzniknúť konfliktné záujmy na výsledkoch merania.
Významný podiel na činnostiach SMU má poskytovanie metrologických služieb, ktoré vykonáva na vysokej odbornej úrovni, zodpovedajúcej postaveniu ústavu ako národnej metrologickej inštitúcie, zaručujúcej kvalitu meraní na národnej i medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3505262  Dátum zverejnenia: 23.10.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac