Sieťový špecialista

Slovenský hydrometeorologický ústav

Miesto práce
Jeséniova, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 400 - 1 900 EUR/mesiacCelková hrubá mzda vo výške od 1 400,- € bude stanovená na základe skúsenosti a odbornej praxe vybraného kandidáta v súlade so zákonom o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Baví Vás IT ?
• Baví Vás pestrá práca s novými technológiami a aplikáciami ?
• Baví Vás analyzovať rôznorodé technické problémy a hľadať ich riešenie?
• Máte chuť sa neustále zlepšovať a získavať nové poznatky ?
• Máte schopnosť komunikovať s pokojom a rozvahou ?

V prípade, že áno, radi Vás privítame v našom tíme, ktorý poskytuje IT podporu pre všetkých zamestnancov SHMÚ.

Sieťový špecialista zastrešuje tieto pracovné činnosti:
• zodpovedá za nastavenie a chod aktívnych prvkov v sieťach
• zodpovedá za prenos údajov medzi používateľmi WAN, MAN a LAN
• zodpovedá za zálohovanie aktuálnych konfigurácií aktívnych prvkov
• zodpovedá za vyhotovenie dokumentácie topológie siete, návrhy na zmenu a monitorovanie konektivity s vysunutými pracoviskami
• zabezpečuje prevádzkyschopnosť vzdušných prepojení na vysunuté pracoviská a letiská
• spolupracuje s vedením a vedúcim tímu pri správe a vývoji IT v SHMÚ
• vypracováva podkladové materiály na zabezpečenie hardvéru pre zverené úlohy a systémy
• spolupracuje s pracovníkmi externých spoločností
• zabezpečuje dohľad a konfiguráciu sieťových nastavení cloudových služieb a vzdialených lokalít
• zabezpečuje prevádzku aplikácií pre dohľad sieťových zariadení a analýzu kybernetických rizík

- 5 dní dovolenky nad rámec zákona
- skrátený pracovný fond - 37.5 hod. týždenne
- pružný pracovný čas
- stabilné zamestnanie
- možnosť Home Office v počte 8 dní mesačne po ukončení skúšobnej doby
- príspevok zamestnávateľa do DDS
- možnosť využitia účelových zariadení SHMÚ
- bezplatné parkovanie v mieste výkonu práce
- voľný vstup do vybraných jaskýň
- možnosť ďalšieho odborného vzdelávania

Životopis spolu s písomným súhlasom na spracúvanie osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v zmení neskorších predpisov zasielajte e-mailom na adresu [email protected].
Všetkým uchádzačom, ktorí prejavia záujem o danú pracovnú pozíciu, vopred ďakujeme. Kontaktovať budeme iba tých záujemcov, ktorí spĺňajú požadované výberové kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technický, IT alebo ekonomický

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• vzdelanie min. SŠ s maturitou technického zamerania
• výhodou vzdelanie II. stupňa technického alebo ekonomického zamerania, prípadne výhodou je vzdelanie aj v oblasti IT (FEI STU, FIIT STU, FHI EU a i.)
• prax na obdobnej pozícií min. 2 roky (u absolventa VŠ počas štúdia)
• znalosť AJ na úrovni B1
• komunikatívnosť, zodpovednosť, proaktívny prístup
• administrácia LAN/WAN - Pokročilý
• klient/server administrácia - Pokročilý
• TCP/IP - pokročilý
• technické znalosti (DNS, DHCP, IPv4, AD a pod.)
• analytické myslenie

Výhodou:
• znalosť Atlassian produktov (Jira, Confluence)
• znalosť administrácie Windows/Linux serverov
• skúsenosti s migráciou do cloudového prostredia
• praktické skúsenosti s cloud prostredím - MS Azure, AWS alebo Google cloud
• CCNA certifikácia alebo iná obdobná certifikácia
• ITIL certifikácia
• skúsenosti so SIEM
• skúsenosti s aplikáciami Kibana, Icinga, Dynatrace
• vodičský preukaz skupina B

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je príspevková organizácia v pôsobnosti MŽP SR, vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Činnosť SHMÚ sa riadi najmä zákonom 201/2009 Z.z. o štátnej hydrologickej službe a štátnej meteorologickej službe. SHMÚ monitoruje kvantitatívne a kvalitatívne parametre stavu ovzdušia a vôd na území Slovenska približne od polovice 19. storočia. V súčasnosti je SHMÚ organizáciou v pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR. Spôsob financovania SHMÚ určuje jeho zaradenie medzi príspevkové organizácie.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4792800  Dátum zverejnenia: 25.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac