Špecialista pre monitoring kvality ovzdušia

Slovenský hydrometeorologický ústav

Miesto práce
Jeséniova, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 500 EUR/mesiacCelková hrubá mzda vo výške od 1 500,- € bude stanovená na základe skúsenosti a odbornej praxe vybraného kandidáta v súlade so zákonom o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zamestnanec na pracovnej pozícií "Špecialista pre monitoring kvality ovzdušia" vykonáva tieto činnosti:

• technické a servisné zabezpečenie automatizovaných prístrojov (pri samotnom meraní nie je potrebná prítomnosť obsluhy) pre kampaňovitý monitoring kvality ovzdušia (v rámci roka prístroje vystriedajú niekoľko lokalít)
• pravidelná údržba meradiel a zariadení pre monitoring kvality ovzdušia (výmena filtrov, overovanie prietoku referenčným meradlom, ...)
• výkon kampaňovitého monitoringu kvality ovzdušia – pracovná náplň zahŕňa šoférovanie v rámci Slovenska na služobných automobiloch, prenášanie bremien – meradiel a prácu vo výškach do 3 m
• spracovanie a analýza údajov z monitoringu

- 5 dní dovolenky nad rámec zákona
- skrátený pracovný fond - 37.5 hod. týždenne
- pružný pracovný čas
- stabilné zamestnanie
- možnosť Home Office v počte 8 dní mesačne po ukončení skúšobnej doby
- príspevok zamestnávateľa do DDS
- možnosť využitia účelových zariadení SHMÚ
- bezplatné parkovanie v BA
- voľný vstup do vybraných jaskýň
- možnosť ďalšieho odborného vzdelávania
- možnosť home office po skúšobnej dobe na základe interných pravidiel

Životopis spolu s písomným súhlasom na spracúvanie osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v zmení neskorších predpisov zasielajte e-mailom na adresu [email protected].
Všetkým uchádzačom, ktorí prejavia záujem o danú pracovnú pozíciu, vopred ďakujeme. Kontaktovať budeme iba tých záujemcov, ktorí spĺňajú požadované výberové kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technického alebo prírodovedného zamerania

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft PowerPoint - Mierne pokročilý
Internet - Pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- vzdelanie: VŠ II. stupňa technického alebo prírodovedného zamerania
- osvedčenie o odbornej spôsobilosti v elektrotechnike § 21 - výhodou
- nutný vodičský preukaz B - aktívny vodič
- vodičský preukaz C, E – výhodou
- záujem o meracie prístroje (napr. sekvenčné vzorkovače Derenda a mikroPNS, ...) a metódy merania koncentrácií, odberu a analýzy znečisťujúcich látok (prax v danej oblasti nie je nutná)
- spoľahlivosť, zodpovednosť, samostatnosť
- technická zručnosť

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je príspevková organizácia v pôsobnosti MŽP SR, vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Činnosť SHMÚ sa riadi najmä zákonom 201/2009 Z.z. o štátnej hydrologickej službe a štátnej meteorologickej službe. SHMÚ monitoruje kvantitatívne a kvalitatívne parametre stavu ovzdušia a vôd na území Slovenska približne od polovice 19. storočia. V súčasnosti je SHMÚ organizáciou v pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR. Spôsob financovania SHMÚ určuje jeho zaradenie medzi príspevkové organizácie.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4585620  Dátum zverejnenia: 24.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac