Prognostik/čka pre leteckú meteorologickú službu

Slovenský hydrometeorologický ústav

Miesto práce
Letisko M. R. Štefánika (BTS), Ivanská cesta, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 400 EUR/mesiacCelková hrubá mzda vo výške od 1 400,- € bude stanovená na základe skúsenosti a odbornej praxe vybraného kandidáta v súlade so zákonom o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme. K mzde prináležia príplatky za prácu v noci, cez víkend a vo sviatok.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Na pozícii Prognostik/čka pre leteckú meteorologickú službu sa budete venovať týmto činnostiam:

- rozhodovať v oblasti meteorologického zabezpečenia civilnej leteckej dopravy
- sledovať vývoj meteorologických podmienok a pripravovať meteorologické predpovede a výstrahy pre civilnú leteckú dopravu
- usmerňovať a viesť jednotlivé pracoviská leteckej meteorologickej služby
- poskytovať špecializované meteorologické konzultácie posádkam lietadiel, leteckým prevádzkovateľom a leteckým odberateľom

- práca na plný úväzok v stabilnej a dôveryhodnej inštitúcii
- 5 dní dovolenky nad rámec zákona
- práca v zmenovej nepretržitej prevádzke s príplatkami podľa platnej legislatívy
- možnosť zapojenia do medzinárodných projektových aktivít úseku leteckej meteorologickej služby
- možnosť ďalej si zvyšovať odborné vzdelanie (účasť na domácich a zahraničných kurzoch, konferenciách a seminároch)
- príspevok zamestnávateľa do DDS
- možnosť využitia účelových zariadení SHMÚ
- voľný vstup do vybraných jaskýň

Životopis spolu s motivačným listom a písomným súhlasom na spracúvanie osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v zmení neskorších predpisov zasielajte e-mailom na adresu [email protected].
Všetkým uchádzačom, ktorí prejavia záujem o danú pracovnú pozíciu, vopred ďakujeme. Kontaktovať budeme iba tých záujemcov, ktorí spĺňajú požadované výberové kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

meteorológia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Linux - Mierne pokročilý

- vysokoškolské vzdelanie II. stupňa meteorológia
- počítačové zručnosti (MS Windows, Linux výhodou)
- znalosť anglického jazyka minimálne stupeň B1
- zodpovednosť a schopnosť samostatne pracovať
- komunikatívnosť, iniciatívnosť, schopnosť tímovej spolupráce
- organizačné a rozhodovacie schopnosti
- ochota vzdelávať sa
- občianska bezúhonnosť, etické chovanie
- VP skupiny B - výhodou

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je príspevková organizácia v pôsobnosti MŽP SR, vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Činnosť SHMÚ sa riadi najmä zákonom 201/2009 Z.z. o štátnej hydrologickej službe a štátnej meteorologickej službe. SHMÚ monitoruje kvantitatívne a kvalitatívne parametre stavu ovzdušia a vôd na území Slovenska približne od polovice 19. storočia. V súčasnosti je SHMÚ organizáciou v pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR. Spôsob financovania SHMÚ určuje jeho zaradenie medzi príspevkové organizácie.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4498714  Dátum zverejnenia: 11.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac