Samostatný odborný referent pre oblasť verejného obstarávania

Slovenský hydrometeorologický ústav

Miesto práce
Jeséniova, Bratislava
Termín nástupu
ASAP, resp. dohodou
1 500 EUR/mesiacod 1 500,- EUR brutto/mesiac - odmeňovanie je stanovené v zmysle zákona o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a je závislé od skúsenosti a praxe vybraného kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- komplexné zabezpečovanie procesnej stránky organizovania verejného obstarávania formou zákazky s nízkou hodnotou s rozhodujúcim vplyvom na výber ekonomicky najvhodnejšieho zmluvného partnera a s ním súvisiace vynakladanie finančných prostriedkov
- spolupráca pri zabezpečovaní procesnej stránky organizovania verejného obstarávania formou nadlimitných a podlimitných postupov
- koordinovanie, zabezpečenie, riadenie a zodpovednosť za realizáciu procesu verejného obstarávania v zmysle právneho poriadku SR, platných príkazov ministra životného prostredia SR a platnej Internej smernice o verejnom obstarávaní
- koordinovanie odborno-organizačného chodu svojej práce v súlade s požiadavkami štatutára a právnym poriadkom SR
- spolupráca s ostatnými organizačnými útvarmi pri tvorbe, príprave a realizácií verejného obstarávania
- sledovanie legislatívnych zmien v oblasti verejného obstarávania
- evidovanie a archivovanie dokumentácie súvisiacej s VO podľa registratúrneho poriadku a plánu SHMU.
- plnenie oznamovacích a informačných povinností voči ÚVO

• 5 dní dovolenky naviac
• možnosť ďalej si zvyšovať odborné vzdelanie
• skrátený pracovný fond - 37,5 hod. týždenne
stabilné zamestnanie
• príspevok zamestnávateľa do DDS
• možnosť využitia účelových zariadení SHMÚ
• 4,- EUR gastrolístky
• voľný vstup do vybraných jaskýň

Všetkým uchádzačom, ktorí prejavia záujem o danú pracovnú pozíciu, vopred ďakujeme za zaslanie životopisov a sprievodných listov. Kontaktovať budeme iba tých záujemcov, ktorí spĺňajú požadované výberové kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Internet - Pokročilý
Fabasoft - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

verejné obstarávanie

Počet rokov praxe

3

- min. 3 ročná prax v oblasti verejného obstarávania v organizácií verejnej služby - veľkou výhodou
- prax v oblasti nákupu a prieskumu trhu
- prax pri zabezpečovanie procesnej stránky organizovania verejného obstarávania formou nadlimitných a podlimitných postupov výhodou
- znalosť zákona o verejnom obstarávaní
- reprezentatívne vystupovanie
- znalosť koncipovania zmlúv, listov, emailov a stanovísk
- organizačné schopnosti
- samostatnosť, zodpovednosť
- schopnosť samo-riadenia a určovania si priorít

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) je príspevková organizácia v pôsobnosti MŽP SR, vykonávajúca hydrologickú a meteorologickú službu na národnej aj medzinárodnej úrovni. Činnosť SHMÚ sa riadi najmä zákonom 201/2009 Z.z. o štátnej hydrologickej službe a štátnej meteorologickej službe. SHMÚ monitoruje kvantitatívne a kvalitatívne parametre stavu ovzdušia a vôd na území Slovenska približne od polovice 19. storočia. V súčasnosti je SHMÚ organizáciou v pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR. Spôsob financovania SHMÚ určuje jeho zaradenie medzi príspevkové organizácie.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4060453  Dátum zverejnenia: 12.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac