Koordinátor pre zapájanie a zodpovenosť voči komunitám

Slovenský Červený Kríž

Miesto práce
Grösslingová, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
asap
Mzdové podmienky (brutto)
1 400 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Identifikovať prekážky, ktoré bránia vysídlencom z Ukrajiny v prístupe k humanitárnym službám a programom SČK, vrátane aktivít súvisiacich s integráciou vysídlencov do slovenskej spoločnosti ako napríklad: dobrovoľnícka práca pre SČK, členstvo v Humanitárnych jednotkách SČK, zapájanie sa do aktivít Mládeže SČK, atď.
• Pripravovať akčné plány na zapájanie zraniteľných komunít do projektového manažmentu všetkých aktivít SČK a na všetkých úrovniach riadenia.
• V spolupráci s územnými spolkami SČK a koordinátormi humanitárnych služieb a programov SČK pripravovať, realizovať a vyhodnocovať aktivity zamerané na informovanie a zvyšovanie povedomia komunít o humanitárnej práci SČK v kontexte krízy na Ukrajine, vrátane možností dobrovoľníckej práce v SČK.
• Spolupracovať s koordinátormi humanitárnych služieb a programov SČK na zabezpečenie spätnej väzby na kvalitu poskytovanej pomoci od cieľových skupín, špeciálne pokiaľ ide o deti a mládež, ženy, seniorov a ľudí s mentálnym a fyzickým znevýhodnením, či iné marginalizované skupiny.
• Pripravovať metodické pokyny pre územné spolky SČK pre účel kontinuálneho monitorovania potrieb a kapacít zraniteľných skupín zapojených do programov SČK.
• Na základe informácií o potrebách zraniteľných skupín, kvalite poskytovanej humanitárnej pomoci ako aj dopade aktivít SČK na hosťovské komunity na Slovensku, formulovať adresné odporúčania pre všetky humanitárne programy a služby realizované pod hlavičkou SČK.
• Pravidelne vyhodnocovať informácie z linky pomoci SČK a Chat boxu SČK zriadených na podporu programu Finančná pomoc formou platobných kariet a  finančných poukážok SČK (Program Finančnej Pomoci SČK).
• Vytvoriť systémový mechanizmus získavania spätnej väzby od hosťovských komunít, proaktívne monitorovať dopad aktivít SČK v programových oblastiach, ktoré sú na slovenské pomery nové ako napr. ochrana detí a žien a iných znevýhodnených a zraniteľných skupín, ochrana mentálneho a psychického zdravia, atď.
• Pripravovať metodické pokyny a usmernenia na zlepšenie kvality humanitárnej pomoci SČK (najmä s ohľadom na znevýhodnené a špecificky zraniteľné skupiny), práce SČK dobrovoľníkov a zamestnancov, ako aj spolunažívania hosťovských komunít a vysídlencov z Ukrajiny.
• Pripravovať územné spolky SČK na realizovanie aktivít zameraných na integráciu vysídlencov do väčšinovej spoločnosti.
• Zabezpečovať, aby informačné materiály SČK o jeho aktivitách boli spracovávané a distribuované tak, aby k nim mali zraniteľné skupiny nielen prístup, ale aj možnosť na základe týchto materiálov aktívne zlepšovať svoju životnú situáciu a život členov svojich rodín.
• Poskytovať vedeniu SČK informácie o možných rizikách v poskytovaní humanitárnej pomoci a integrácii vysídlencov do slovenskej spoločnosti na úrovni územných spolkoch, najmä v oblasti ochrany zraniteľných a znevýhodnených skupín, a to všetko z titulu úloh SČK v rôznych medzirezortných a medzinárodných komisiách a pracovných skupinách.
• Pripravovať a realizovať školenia v oblasti zapájania a zodpovednosti voči komunitám (zraniteľné komunity a hosťovské komunity) pre územné spolky SČK.
• V spolupráci s Koordinátorom komunikácie pripravovať a diseminovať príbehy o úspešnom začlenení, príspevku vysídlencov k rozvoju miestnych komunít, spolunažívaní, atď.
• Zúčastňovať sa školení v rámci Medzinárodnej Federácie ČK a ČP a reprezentovať SČK v tematických regionálnych a medzinárodných pracovných skupinách zameraných na prácu zapájania a zodpovednosti voči komunitám ako aj tému ochrany detí, žien, seniorov a ľudí s mentálnym a fyzickým znevýhodnením.

flexibilný pracovný čas
týždeň dovolenky naviac
možnosť pracovať z domu

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, pošlite svoje CV na [email protected], predmet: Koordinátor zapájania a zodpovednosti voči komunitám, do 31.8.2022
Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorých skúsenosti sa zhodujú s našimi požiadavkami.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociológia, psychológia, humanitárne odbory

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

oblasť humanitárneho sektora, prax so zapájaním komunít

Počet rokov praxe

3

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

skúsenosť s mechanizmami získavania spätnej väzby
skúsenosť s implementovaním programov do praxe
schopnosť analytického myslenia
flexibilita, empatia, otvorenosť
adaptácia pracovať v krízovej situácii
výborný písomný i verbálny prejav v anglickom i slovenskom jazyku
skúsenosť s humanitárnou prácou, s prácou zapájania komunít

Slovenský Červený kríž (SČK) je súčasťou celosvetovej organizácie Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca.
SČK je pomocnou organizáciou verejnej správy v humanitárnej oblasti; a zároveň súčasťou zložiek Integrovaného záchranného systému a poskytuje pomoc v krízových situáciách a v tiesni. Viac info na www.redcross.sk

Medzi naše aktivity patrí:
- dobrovoľníctvo
- bezpríspevkové darcovstvo krvi
- prvá pomoc
- sociálna činnosť
- mládež
- spájanie rodín, pátracia služba
- medzinárodné humanitárne právo
- krízový manažment
- humanitárna pomoc
- vodná záchranná služba
- medzinárodná spolupráca
ID: 4329299  Dátum zverejnenia: 12.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac