Účtovník/Účtovníčka

Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora (AHK Slowakei)

Suché mýto 1, Bratislava, Slowakei (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 800 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Úlohy, oblasti zodpovednosti a kompetencie

1. Samostatné vykonávanie komplexného účtovníctva pre externé firmy vrátane mesačného predkladania daňového priznania k dani z pridanej hodnoty, ročná príprava daňového priznania k dani z motorových vozidiel a príprava ročnej účtovnej závierky vrátane daňového priznania k dani z príjmov.

2. Daňové zastúpenie: Registrácia zahraničných spoločností na DPH na Slovensku, príprava a zasielanie mesačných daňových hlásení na daňový úrad, príprava a zasielanie mesačných hlásení na Intrastat.

3. Podpora zahraničných zákazníkov pri ich žiadostiach o vrátenie DPH zo Slovenska (VAT Refund).

4. Monitorovanie aktuálnych legislatívnych zmien a ich sprostredkovanie interným aj externým zákazníkom

5. Podpora, nepretržitý kontakt a správa elektronického prístupu k daňovému úradu.

6. Registrácia, spracovanie podkladov a získavanie zákazníkov v oblasti fiškálneho zastúpenia (uzatváranie zmlúv, nariadenia o zastúpení a splnomocnenia, registrácia pre DPH) a ich fakturácia.

- dynamický a medzinárodný tím
- motivačné odmeňovanie podľa výsledkov
- moderne vybavené pracovisko

Informácie o výberovom konaní

Motivačný list a CV zasielať: [email protected]

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Mimovládne organizácie, občianske združenia

Zahraničná obchodná komora

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Účtovníctvo, ekonomika

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Office 365 - Pokročilý
POHODA (účtovníctvo) - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

skúsenosti s mzdovým účtovníctvom výhodou

Počet rokov praxe

2

- silné komunikačné schopnosti
- dobré koordinačné a organizačné schopnosti
- iniciatíva a odhodlanie, kladný vzťah k obsahu práce, precíznosť
- schopnosť tímovej práce

Die AHK Slowakei fördert als Plattform für deutsche und slowakische Unternehmen den bilateralen wirtschaftlichen Austausch zwischen beiden Ländern. Als Teil des weltweiten AHK-Netzwerkes mit dem Deutschen Industrie- und Handelskammertag (DIHK) als Dachorganisation, bieten wir ein breites, auf die jeweiligen Bedürfnisse abgestimmtes Dienstleistungs- und Serviceangebot für Unternehmen zur Entwicklung ihrer bilateralen Geschäftsaktivitäten. Dazu zählen u.a. die Erstellung von Marktanalysen, Betreuung des Markteintrittes, Vermittlung von Geschäftspartnern, Beteiligung an Messen oder Fragen zur beruflichen Aus- und Weiterbildung.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4265400  Dátum zverejnenia: 27.6.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac