Head of development / Vedúci vývoja

Slovensko IT, a. s.

Miesto práce
Košice
Termín nástupu
Asap
Mzdové podmienky (brutto)
3 300 EUR/mesiacUvedená suma predstavuje minimálnu ponúkanú mzdu. Finálna ponuka pre vybraného kandidáta, bude závisieť od celkového hodnotenia kandidáta, jeho znalostí a predošlých pracovných skúseností.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovednosť za riadenie životného cyklu riešenia s ohľadom na biznis požiadavky, technologické možnosti a používateľov pri vytváraní alebo aktualizácii softvérových riešení,
Zodpovednosť za riadenie tímu v súlade s internými predpismi a procesmi,
Vedenie tímu pri vytváraní a dodávaní softvéru, infraštruktúry a architektúry,
Proaktívne spolupracovať s produktovými manažérmi a vlastníkmi produktov,
Zodpovednosť za včasné a kvalitné dodanie vyvíjaného softvéru, posúdenie a monitorovanie rizík, eskaláciu problémov spolu s návrhmi na ich riešenie,
Zodpovednosť za údržbu a rozvoj internej a externej podpory IT systémov,
Zodpovednosť za vytvorenie, realizáciu a udržiavanie kontinuálneho plánu na neustále zlepšovanie vývoja softvéru a IT infraštruktúry,
Uplatňovať najlepšie postupy na stanovenie architektúry a rámcov, ktoré sú v súlade s produktovou stratégiou
Identifikovať a implementovať riešenia v súlade s overenými a potvrdenými technologickými trendami tak, aby maximalizovali hodnotu riešenia pri efektívnom a ekonomickom využívaní zdrojov potrebných na ich vytvorenie a prevádzku s cieľom podporiť budúci úspech podniku,
Porozumenie use case a user stories s cieľom dohliadať na dizajn architektúry produktov, ktoré má vývojový tím vytvoriť,
Podporovať jednotné štandardy a prístupy v rámci vývojových tímov
Zodpovednosť za plánovanie práce na základe cieľov stanovených vedením spoločnosti, ktoré sú v súlade so stratégiou spoločnosti a platnou legislatívou SR
Zodpovednosť za efektívne a ekonomické využívanie zdrojov (ludské, technické),
Poskytovať mesačné informácie, pre tvorbu finančných výsledkov a prognóz pre vyššie uvedené tímy
Zaistiť efektívnu internú komunikáciu v rámci tímu pre vývoj softvéru aj v rámci celej organizácie
Zabezpečiť, aby zručnosti a skúsenosti tímov pre vývoj softvéru a IT zodpovedali jeho vedeckým, technologickým a obchodným potrebám pre zabezpečenie kvality súčasných a budúcich služieb

Technické zručnosti (povinné):
Minimálne 5-ročná prax s riadením tímu vývojárov,
Minimálne 2 referencie na dodané dielo používané viac ako 5 000 používateľmi,
Silné porozumenie agilného cyklu vývoja softvéru (certifikát výhodou)
Skúsenosti s viac ako jednou metodikou vývoja softvéru (ITIL certifikát výhodou)
Vynikajúce písomné, prezentačné a komunikačné schopnosti,
Porozumenie databázam (vrátane relačných databáz)
Znalosť webových služieb a štandardov
Schopnosť predvídať a dodávať softvérové ​​riešenia, ktoré vyhovujú potrebám používateľov alebo riešia obchodné problémy
Schopnosť uvážlivo stanovovať a spravovať priority
Schopnosť formulovať nápady a získať si technické aj netechnické publikum
Schopnosť motivovať v tímovo orientovanom, kolaboratívnom prostredí
Technické zručnosti (výhodou):
Znalosť TOGAF 9 potvrdená platným certifikátom,
Znalosť Archimate 3.0 potvrdená platným certifikátom,
Kvalifikácia pre riadenie projektov

Pracovné skúsenosti (povinné):
Preukázateľné skúsenosti s vedením a riadením tímov vývojárov softvéru
Skúsenosti s úspešným navrhovaním a vývojom sofistikovaných softvérových produktov nasadených v rôznych prostrediach
Praktická skúsenosť s programovaním pomocou viac ako jedného uznávaného priemyselného štandardného jazyka (napr. JAVA, .Net, C#)
Práca v agilnom prostredí
Vedenie tímov pri práci v agilnom prostredí
Performance a line management vysoko kvalifikovaných tímov

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Počet rokov praxe

5

Schopnosť seba-motivácie
Samostatnosť
Zameranie na detail
Kolaboratívnosť
Tímová orientácia
Schopnosť podporovať a oceniť
Profesionálne vystupovanie
Zodpovedný prístup

Slovensko IT je spoločnosť prinášajúca inovatívne riešenia. Poskytujeme komplexné IT služby, inovácie a cloudové riešenia v prospech občanov a podnikateľov Slovenskej republiky, ako aj štátnych podnikov a inštitúcií.
Primárnym cieľom nášho tímu špičkových odborníkov z oblasti IT je zabezpečenie štátneho IT centra s dôrazom na kvalitu a dostupnosť služieb pre občanov. Navrhujeme a vytvárame stabilné informačné systémy, mobilné aplikácie a weby, ktoré umožňujú posunúť Slovensko vpred.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Štúrova 27
040 01 Košice

Kontakt

Kontaktná osoba: Práca v Slovensko IT
E-mail: poslať životopis
ID: 4026552  Dátum zverejnenia: 28.1.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 3 300 EUR/mesiac