Metodik

Slovenské národné múzeum

Miesto práce
Vajanského nábrežie 2, Bratislava
Termín nástupu
asap/február
Mzdové podmienky (brutto)
1 300 EUR/mesiac1300 EUR/mesiac. Dohodnutá mzda je podľa počtu odpracovaných rokov a po priznaní osobného príplatku. Podľa zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- prieskum, analýzy a vyhodnocovanie múzejnej dokumentácie
- tvorba metodických materiálov a metodické usmerňovanie pri zabezpečovaní výkonu
odborných múzejných činností
- koordinácia profilácie a pôsobnosti múzeí v rámci ich sústavy
- koordinácia a metodické usmerňovanie v oblasti vedecko-výskumných úloh v rámci
dejín múzejníctva a rozvoja muzeológie
- koncipovanie obsahového zamerania projektov odborných a vzdelávacích programov
(semináre, konferencie)
- metodické usmerňovanie pri zabezpečovaní výkonu v určených odborných múzejných
činnostiach (napr. odborná evidencia, odborné uloženie a pod.)
- spolupráca pri tvorbe metodických materiálov
- vykonávanie prieskumov, vyhodnocovanie a analýza informácií z jednotlivých
- spracúvanie analytických podkladov pre tvorbu čiastkových databáz
- poskytovanie odborného poradenstva v oblasti ochrany a zachovania predmetov
kultúrnej hodnoty
- vybavovanie rutinnej agendy a plnenia úloh podľa pokynov vedúceho zamestnanca

voľný vstup do múzei SNM

Žiadosť o prijatie a životopis zasielajte e-mailom na: gregorgardos@snm.sk. V žiadosti je potrebné vyjadriť súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov pre účely zaradenia do databázy uchádzačov o zamestnanie.
V prípade, že Vás v priebehu nasledujúcich dní nebudeme kontaktovať, bol oslovený iný kandidát, uchádzajúci sa o uvedenú pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

humanitné, muzeológia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- znalosť právnych predpisov v oblasti múzejníctva
- proaktivita
- asertivita
- samostatnosť
- komunikatívnosť
- inovatívnosť
- orientácia v kultúrnom dedičstve
- prezentačné zručnosti
- IT gramotnosť

Príspevková organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti MK SR.
ID: 4740323  Dátum zverejnenia: 12.1.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac