Controller

Slovenské elektrárne, a.s.

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
Termín nástupu
01.10.2019

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme talent, zodpovedného, učenlivého a pozitívne naladeného kolegu so silným analytickým a logickým myslením, so schopnosťou vidieť veci v súvislostiach a zmyslom pre detail, ktorého láka svet energetiky. Ak chceš získať reálnu skúsenosť v oblasti finančného controllingu, plánovania a analýz a zistiť, ako sa cez čísla riadi business, optimalizujú náklady a hľadá sa priestor pre rast, tak sa pridaj do nášho tímu.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
- koordinácia prípravy plánu, rozpočtu a priebežných prognóz,
- mesačné hodnotenie a analýzy vývoja jednotlivých ukazovateľov v rámci pridelenej oblasti,
- spracovávanie reportov a finančných analýz pre akcionárov, štátne inštitúcie v oblasti regulácie sieťových odvetví a finančné inštitúcie (pravidelný reporting, ad hoc reporting a forecasting),
- metodické usmerňovanie plánovacieho procesu v oblasti obchodu s elektrinou, palivami a súvisiacimi službami,
- analýza aktuálnych výsledkov v porovnaní s plánom a komunikácia odchýlok s odbornými útvarm,
- príprava podkladov a spolupráca s odbornými útvarmi a účtovníctvom v rámci prípravy mesačnej závierky,
- sledovanie zmien v oblasti regulačných rozhodnutí.

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

1200 EUR* + variabilná zložka mzdy. *Uvedená výška zákl. zložky mzdy predstavuje min. garantovanú sumu vzťahujúcu sa na uvedenú prac. pozíciu pre kandidáta s nižšie uvedenou odb. praxou. Skutočná suma zákl. zložky mzdy bude upravená s Vašou odb. praxou, znalosťami a zručnosťami

- stabilné zamestnanie v jedinečnom prostredí energetiky
- 5 dní dovolenky navyše nad rámec zákona
- flexibilný pracovný čas
- príspevok na DDS
- príspevok na stravovanie aj počas PN
- VIP ceny elektriny pre Vás i celú rodinu u našej dcérskej spoločnosti
- zľavy na rekreačné a športové aktivity (karta Multisport)
- odborný rast, ktorý podporujeme formou vzdelávania a tiež oceňovania najlepších tímov spoločnosti
- zapájame sa do celoslovenských firemných akcií - napr. Naše mesto, Do práce na bicykli
- organizujeme aj vlastné firemné akcie - Zimné športové hry, Vianočný anjel, trhy chránených dielní, teambuildingy
- a iné

Ak Vás naša ponuka zaujala a zároveň spĺňate uvedené požiadavky na pracovnú pozíciu, tak neváhajte a pošlite nám svoj životopis (motivačný list je tiež vítaný).

Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že budeme kontaktovať iba kandidátov, ktorí vyhovujú stanoveným kritériám.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za záujem pracovať v našej spoločnosti.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.9.2019 (ostáva ešte 15 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické / hospodárska informatika / ekonomicko-finančná matematika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - expert
Microsoft PowerPoint - expert
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
SAP - základy

Počet rokov praxe

1

- minimálne 1-ročné skúsenosti v oblasti kontrolingu, resp. auditu, ideálne z oblasti energetiky, sieťových odvetví alebo výrobnej spoločnosti
- expertná úroveň používania MS Excel a MS Powerpoint
- znalosť programu SAP je výhodou
- skúsenosti s finančno-ekonomickými analýzami a prácou s databázami výhodou
- dobré numerické zručnosti a zmysel pre analytickú prácu
- základná znalosť finančných výkazov, účtovníctva a IFRS výhodou
- samostatnosť pri plnení zadaných úloh
- schopnosť prinášať pridanú hodnotu v komplexných business analýzach
- ochota vzdelávať sa
- iniciatívny a aktívny prístup

Sme najväčší výrobca elektriny na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Máme dve jadrové, 31 vodných, dve uhoľné a dve fotovoltické elektrárne. Ako najväčší súkromný investor na Slovensku ponúkame stabilné zamestnanie a takmer 80-ročné skúsenosti v energetike. Sme EKO, lebo až 90% elektriny vyrábame bez emisií skleníkových plynov, čím výrazne prispievame v boji proti klimatickým zmenám.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Mlynské nivy 47, Apollo Business Center II.
821 09 Bratislava
ID: 3752893   Dátum zverejnenia: 2.9.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1200 EUR* + variabilná zložka mzdy. *Uvedená výška zákl. zložky mzdy predstavuje min. garantovanú sumu vzťahujúcu sa na uvedenú prac. pozíciu pre kandidáta s nižšie uvedenou odb. praxou. Skutočná suma zákl. zložky mzdy bude upravená s Vašou odb. praxou, znalosťami a zručnosťami