Finančný špecialista pre investície

Slovenské elektrárne, a.s.

Miesto práce
Apollo Business Centre, Prievozská, Ružinov
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chceli by ste využiť jedinečnú príležitosť spoluvytvárať budúcnosť našich elektrární po celom Slovensku? Či už máte prehľad o energetike a predstavu, kam sa bude uberať, skúsenosti z hodnotenia investičných projektov, navrhovaním a porovnávaním variantov alebo prípravy ekonomických modelov, neváhajte nám zaslať svoj životopis.

Ako špecialista v tejto oblasti budete zodpovední za nasledovné činnosti:

- príprava komplexných ekonomických hodnotení investičných príležitostí a rozvojových projektov (výpočty ukazovateľov napr. NPV, IRR, DPP),
- zodpovedné a dôkladné dohliadanie na návratnosť projektov,
- budete výrazne prispievať k tvorbe dlhodobých stratégií jednotlivých elektrární najmä z pohľadu tvorby ekonomických modelov, alternatívnych scenárov, rozvojových zámerov spoločnosti a využitia potenciálu pre zefektívnenie prevádzky existujúcich aktív,
- budete tiež vytvárať a hodnotiť scenáre pre realizáciu investičných príležitostí a včasnú mitigáciu rizikového vývoja na cash-flow spoločnosti
- monitorovanie trendov a nových technológií v energetike s dôrazom na ich nákladovosť a celkovú ekonomiku bude tiež súčasťou Vašej práce (technológie, palivá, atď.).

Vďaka všetkým týmto činnostiam prispejete k trvalému zvyšovaniu ekonomického a projektového povedomia v spoločnosti.

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

1600 EUR *(brutt) + variabilná zložka mzdy. Uvedená výška predstavuje minimálnu garantovanú sumu vzťahujúcu sa na pracovnú pozíciu pre kandidáta s nižšie uvedenou odbornou praxou. Skutočná suma zákl.zložky mzdy bude upravená v súlade s Vašou odbornou praxou a odbornými znalosťami

- stabilné zamestnanie v jedinečnom prostredí energetiky
- 5 dní dovolenky navyše nad rámec zákona
- flexibilný pracovný čas
- príspevok na DDS
- príspevok na stravovanie aj počas PN
- VIP ceny elektriny pre Vás i celú rodinu u našej dcérskej spoločnosti
- zľavy na rekreačné a športové aktivity (karta Multisport)
- odborný rast, ktorý podporujeme formou vzdelávania a tiež oceňovania najlepších tímov spoločnosti
- zapájame sa do celoslovenských firemných akcií - Naše mesto, Do práce na bicykli
- organizujeme aj vlastné firemné akcie - Zimné športové hry, Vianočný anjel, trhy chránených dielní, teambuildingy a iné

Ak Vás naša ponuka zaujala a zároveň spĺňate uvedené požiadavky na pracovnú pozíciu, tak neváhajte a pošlite nám svoj životopis (motivačný list je tiež vítaný).

Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že budeme kontaktovať iba kandidátov, ktorí vyhovujú stanoveným kritériám.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za záujem pracovať v našej spoločnosti.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.9.2019 (ostáva ešte 15 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

zameranie ekonomické/technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý

Počet rokov praxe

1

- vítané sú skúsenosti s ekonomickým hodnotením a modelovaním, transformáciou alebo zmenou portfólia,
- schopnosť rozložiť komplexný problém do riešiteľných celkov či spojiť čiastkové informácie do zmysluplného celku,
- analytické schopnosti a ekonomické modelovanie,
- vnímanie obchodnej hodnoty aktivít a projektov,
- logická a asertívna interpretácia faktov,
- vytrvalosť a zameranie na cieľ.

Sme najväčší výrobca elektriny na Slovensku a jeden z najväčších v strednej Európe. Máme dve jadrové, 31 vodných, dve uhoľné a dve fotovoltické elektrárne. Ako najväčší súkromný investor na Slovensku ponúkame stabilné zamestnanie a takmer 80-ročné skúsenosti v energetike. Sme EKO, lebo až 90% elektriny vyrábame bez emisií skleníkových plynov, čím výrazne prispievame v boji proti klimatickým zmenám.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

Slovenské elektrárne, a.s. Bratislava
Mlynské nivy 47, Apollo Business Center II.
821 09 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Anna Futaková
E-mail: poslať životopis
ID: 3749159   Dátum zverejnenia: 27.8.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1600 EUR *(brutt) + variabilná zložka mzdy. Uvedená výška predstavuje minimálnu garantovanú sumu vzťahujúcu sa na pracovnú pozíciu pre kandidáta s nižšie uvedenou odbornou praxou. Skutočná suma zákl.zložky mzdy bude upravená v súlade s Vašou odbornou praxou a odbornými znalosťami