Účtovník

Slovenská technická univerzita - Fakulta elektrotechniky a informatiky

Miesto práce
Ilkovičova 3, Karlova Ves
Termín nástupu
od 1.2.2023, príp. dohodou
1 200 EUR/mesiac1 200,00 € predpokladaná mzda po zaškolení. Tarifný plat 779,00 € zodpovedajúci 5 platovej triede (stredoškolské vzdelanie) a praxi 4 roky, a viac v závislosti od vzdelania a od dĺžky praxe v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z.. Funkčný plat je v zložení tarifný plat + osobné ohodnotenie. Platové podmienky budú upresnené podľa skúseností a odborných znalostí uchádzača na osobnom pohovore.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- je zodpovedný(á) za riadne vedenie a spracovanie účtovných záznamov a výkazov spoločnosti v rozsahu pridelenej agendy,
- vedie účtovníctvo v súlade s aktuálne platnými účtovnými a daňovými zákonmi platnými pre Verejné vysoké školy v Slovenskej republike,
- v prípade neprítomnosti senior účtovníka ho (ju) zastupuje v rámci svojej kompetencie,
- vystavuje účtovné doklady,
- spracováva účtovné záznamy o činnostiach spoločnosti v nasledujúcich oblastiach: banka, sklad, pokladňa, cestovné náhrady, faktúry, majetok, mzdy v zmysle postupov účtovania pre Verejné vysoké školy za vybraný okruh činností (napr. projektov štrukturálnych fondov, zahraničných projektov, projektov APVV, darov, Podnikateľskej činnosti),
- podieľa sa na spracovaní podkladov pri zostavení výstupov z účtovníctva v zmysle požiadaviek vedenia spoločnosti,
- zodpovedá za archiváciu účtovných záznamov v rozsahu pridelenej agendy.

- Možnosť zamestnaneckého stravovania,
- 5 dní dovolenky naviac,
- DDS,
- Kolektívna zmluva u zamestnávateľa,
- Flexibilná pracovná doba,

Žiadosť o prijatie, profesijný životopis zasielajte aj e-mailom a aj na adresu:
FEI STU, oddelenie ľudských zdrojov,
Ilkovičova 3, 912 19 Bratislava.
Bližšie informácie získate na tel. čísle 02/60291681 - Bc. Soňa Mikušová.
Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, kontaktovať však budeme len uchádzačov, ktorí postúpia do užšieho výberu, resp. budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické - výhodou

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Počet rokov praxe

4

- všeobecný prehľad z oblasti rozpočtu, účtovníctva a výkazníctva, štatistiky,
- prehľad o všeobecne záväzných právnych predpisoch z oblasti ekonomiky a správy majetku štátu v rozpočtovej organizácii, VVŠ (najmä zákon č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, zákon 357/2015 Z.z. o finančnej kontrole, zákon 431/2002 Z.z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov, zákon 222/2004 Z.z. o DPH v znení neskorších predpisov, z 595/2003 Z.z. o Dani z príjmov v znení neskorších predpisov, Postupy účtovania pre VVŠ),

- odborná prax minimálne 4 roky,
- samostatnosť a zodpovednosť,
- analytické myslenie,
- presnosť pri spracovávaní údajov,
- odolnosť voči stresu,
- flexibilita.

Vysoká škola
ID: 4494892  Dátum zverejnenia: 4.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac