Senior makroanalytik/čka

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
plný úväzok
Platové podmienky
2 000 EUR/mesiac*
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

Senior makro-analytik /čka
Do nášho analytického tímu hľadáme seniorného analytika / analytičku, s prehľadom o ekonomickom dianí na Slovensku a v eurozóne, so znalosťou finančných trhov a menovej politiky. Hľadáme kandidáta / tku s veľmi dobrými komunikačnými a prezentačnými zručnosťami, schopnosťou pracovať s dátami, hľadať v nich súvislosti a vyberať to podstatné.
Ako sa u nás môžete realizovať:
Seniorný člen tímu má za úlohu vypracovávať konzistentnú makroprognózu slovenskej ekonomiky (HDP, trh práce, fiškálne a menové ukazovatele), spolupracovať na komentároch a analytických publikáciách, vystupovať voči médiám a klientom, pripravovať prezentácie na rôzne ekonomické témy pre manažment banky, kolegov a klientov. Flexibilita a schopnosť pracovať pod stresom sú nevyhnutné

Požiadavky:

V našom tíme zabodujete s:
  • ekonomickým/matematickým vzdelaním
  • analytickým myslením, záujmom o politické a ekonomické dianie, zvedavosťou
  • znalosťou makroekonómie, predchádzajúcimi skúsenosťami v tejto oblasti
  • skúsenosťou s prácou s časovými radmi, znalosť ekonometrie je veľmi vítaná
  • pokročilá znalosť angličtiny je nevyhnutná

Benefity:

Vieme, že sa vám bude u nás páčiť:
  • Rýchlo medzi nás zapadnete. Pár dní a budete tu ako doma.
  • Obedy si u nás vychutnáte, prispejeme vám 5 eurami a to aj keď dovolenkujete.
  • Oddych je dôležitý. Preto vám dáme o 5 dní dovolenky navyše.
  • Pracovný čas si môžete prispôsobiť podľa seba, ale keď je toho veľa, očakávame, že zamakáte.
  • Parkovanie nemusíte riešiť. U nás na centrále zaparkujete bez problémov autom, bicyklom, kľudne aj kolobežkou.
  • Chceme, aby ste si občas oddýchli. A prispejeme vám na to.
  • Ak u nás odpracujete pol roka, pred letom Vám prispejeme 65% Vašej základnej mesačnej mzdy.
  • Ceníme si vernosť. Po prvom roku vám prispejeme do 3. piliera.
  • Vaše zdravie je dôležité. Pomôžeme vám pri prevencii aj zdravotnej starostlivosti.
  • U nás budete rásť. Robíme veľa workshopov a školení.
  • Organizujeme spoločné eventy, aby sme sa všetci poznali. Že ste tu nový zabudnete takmer okamžite.Sme zodpovedný bankový líder a sme na to hrdí. Pomáhame vždy, keď sa dá, pravidelne darujeme krv a sme otvorení každej dobrej iniciatíve.

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk