Risk manager

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

  • sledovanie a identifikácia rizík podielových fondov a správcovskej spoločnosti
  • meranie rizík (trhové, kreditné, operačné, riziko likvidity)
  • analýza a návrh modelov pre výpočet rizika
  • reporting rizík regulátorovi a ostatným oddeleniam spoločnosti
  • oceňovanie cenných papierov (dlhopisy, akcie, podielové fondy, finančné deriváty, atď.)
  • sledovanie a reportovanie zákonných, štatutárnych a interných limitov
  • starostlivosť o databázu statických dát cenných papierov a poskytovanie dátovej podpory pre ostatné oddelenia spoločnosti
  • aktualizácia interných smerníc

Požiadavky:

  • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa matematického alebo ekonomického zamerania
  • užívateľ MS Excel a MS Access na úrovni pokročilý
  • programovanie vo VBA podmienkou, programovanie v inom programovacom jazyku - výhodou (MatLab, R, C++, iné)
  • aktívna znalosť anglického jazyka
  • logické myslenie
  • presnosť a zodpovednosť

Ďalšie odborné vedomosti a znalosti:

  • znalosť problematiky investovania a podielových fondov výhodou
  • znalosť nemeckého jazyka výhodou

Ponúkame:

  • zaujímavú pracovnú náplň
  • motivujúce finančné ohodnotenie
  • možnosť sebarealizácie a odborného rastu
  • podieľanie sa na úspechoch a rozvoja silnej a stabilnej spoločnosti
  • zamestnanecké výhody, benefity
  • odmeny v závislosti od pracovného výkonu

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk

ID: 2914973  Dátum zverejnenia: 31.1.2017  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.