Odborný pracovník pre oblasť potravinárstva a obchodu

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora

Miesto práce
Záhradnícka 21, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 250 EUR/mesiac+ pohyblivá zložka mzdy: do 250 eur mesačne, polročné prémie: 625 eur

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• sledovanie a poskytovanie aktuálnych odborných informácií z oblasti potravinárstva členskej základni,
• monitorovanie vývoja a uplatňovania legislatívnych predpisov súvisiacich s potravinárstvom, ochranou životného prostredia a odpadovým hospodárstvom, vrátane pripomienkovania zadaných predpisov a zastupovania zamestnávateľa v konaní pred orgánmi štátnej správy,
• analytické a štatistické práce podľa zadania pre oblasť potravinárstva - tvorba výberových zostáv z potravinárskej databázy, spracovávanie ekonomických údajov o výrobe vybraných potravinárskych sektorov, o vývoji počtu zamestnancov v potravinárskom priemysle, o exporte a importe vybraných potravinárskych výrobkov, o priemernej mesačnej mzde zamestnancov jednotlivých odborov potravinárskeho priemyslu, o potravinárskych kapacitách, o spotrebe potravín a nápojov v SR a pod.,
• spolupráca s organizačnými zložkami zamestnávateľa, členskou základňou zamestnávateľa a verejnou správou a jej organizáciami, vrátane účasti na poradách a seminároch,
• príprava a organizácia odborných seminárov zameraných na aktuálne potravinárske témy,
• podpora členskej základne v oblasti propagácie slovenských potravín – účasť na výstavách, Značka kvality a pod.,
• spolupráca pri príprave článkov do periodickej tlače a na webový portál SPPK,
• vedenie archívu správ k celej škále vyššie uvedenej problematiky,
• príprava podkladov a účasť na zasadnutiach orgánov zamestnávateľa,
• zabezpečenie záznamov z rokovaní členskej základne,
• iné úlohy v rámci právnej agendy zamestnávateľa.

• flexibilný pracovný čas
• možnosť čiastočnej práce z domu
• možnosť práce na projektoch

Ďakujeme všetkým záujemcom o inzerovanú pracovnú pozíciu, kontaktovať budeme iba vybratých uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Potravinárstvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

potravinárstvo

Počet rokov praxe

2

• jazykové požiadavky: angličtina
• aktívny prístup k riešeniu zadaní
• samostatnosť
• schopnosť pracovať v tíme
• bezodkladné plnenie plnenia úloh, dobrý time management
• administratívna zručnosť
• chuť učiť sa nové veci, inovatívne myslenie
• precíznosť, spoľahlivosť
• príjemné vystupovanie a komunikatívnosť

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora je právnická osoba zriadená zákonom č. 30/1992 Zb. o Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komore v znení neskorších predpisov. V zmysle § 1 cit. zákona je komora definovaná ako neštátna, samosprávna inštitúcia, ktorej poslaním je uplatňovanie oprávnených spoločných záujmov svojich členov pri tvorbe hospodárskej a sociálnej politiky, účasť na jej uskutočňovaní a podpora a ochrana podnikania svojich členov v záujme rozvoja a zveľaďovanie poľnohospodárstva a potravinárstva v Slovenskej republike. Ide o jedinú a najväčšiu samosprávnu organizáciu v sektore poľnohospodárstva a potravinárstva, ktorá je zriadená zákonom.

Viac na www.sppk.sk.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4101571  Dátum zverejnenia: 18.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 250 EUR/mesiac