Riaditeľ/ka krajského inšpektorátu/Hlavný štátny radca

Slovenská obchodná inšpekcia

Miesto práce
Trenčín
Termín nástupu
dohodou
1 214 EUR/mesiacplat sa skladá z tarifného platu /1214.00 EUR/ + osobný príplatok, ktorý môže byť priznaný až do výšky 100 % platovej tarify v závislosti od kvality plnenia služobných úloh + príplatok za riadenie - bližšie informácie na ústnom pohovore výberového konania.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Tvorba stratégie a štátnej politiky v oblasti štátnej kontroly vnútorného trhu na úrovni orgánu s celospoločenským dosahom.
Koordinačná činnosť v oblasti kontrolnej, dozornej činnosti a v oblasti ochrany spotrebiteľa a energetickej inšpekcie:
 tvorba stratégie a koncepcie štátnej kontroly vnútorného trhu
 koordinovanie výkonu kontrolnej činnosti pri zabezpečovaní ochrany oprávnených záujmov spotrebiteľov s možnými dôsledkami na rozhodnutia s celoštátnym dosahom
 koordinovanie spolupráce s inými kontrolnými orgánmi, aj na medzinárodnej úrovni
 koordinovanie štátneho dozoru v oblasti odborných odvetví energetiky
 koordinovanie spolupráce s orgánmi verejnej správy a združeniami na ochranu spotrebiteľa, vymedzené kompetenciami, určenými zákonmi
 riadenie výkonu kontroly a štátneho dozoru na vnútornom trhu pri predaji výrobkov a poskytovaní služieb spotrebiteľom
 rozhodovanie v prvom stupni správneho konania
 zabezpečovanie spracovania analýz, správ z kontrolnej činnosti a návrhov opatrení
 predkladanie podkladov do výročných správ SOI

týždenný pracovný čas 37,5 hodín
možnosť práce z domu
5 dní dovolenky navyše
Multišport karta
ďalšie benefity vyplývajúce z kolektívnej zmluvy

Vopred ďakujeme za Váš záujem pracovať v našej organizácii. Váš životopis starostlivo posúdime, kontaktovať však budeme iba uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované podmienky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právnické alebo ekonomické zameranie

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

3 roky riadiacej praxe, vítaná je prax v kontrolnej činnosti

osobnostné predpoklady:
• analytické, koncepčné a strategické myslenie
• riadiace schopnosti
• rozhodovacia schopnosť
• schopnosť pracovať pod tlakom
• komunikačné zručnosti

orientácia v právnych predpisoch:
• Ústava SR,
• zákon č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
• zákon č. 128/2002 Z.z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
• zákon č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch, v znení neskorších predpisov.

Kontrolný orgán štátnej správy

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4441005  Dátum zverejnenia: 7.10.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 214 EUR/mesiac