Mzdový účtovník / účtovníčka

Slovenská národná knižnica

Slovenská národná knižnica, Námestie Jozefa Cígera Hronského, Martin
Termín nástupu
01.06.2024
Mzdové podmienky (brutto)
839,5 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• • samostatne zabezpečujete a spracúvate náročnú mzdovú agendu,
• samostatne uplatňujete všeobecne záväzné právne predpisy v nadväznosti na zákony súvisiace so Sociálnou poisťovňou, zdravotnými poisťovňami, úradom práce a daňovými úradmi,
• spracúvate podklady úpre čerpanie mzdových prostriedkov,
• posudzujete splnenie podmienok príjmu pri DPN na základe predložených dokladov,
• vediete evidenčné listy dôchodkového zabezpečenia a s tým súvisiacu agendu a dodržiavate všetky potrebné postupy,
• kontrolujete a overujete Vyhlásenia k zdaneniu príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti,
• koplexne zabezpečujete a vyhotovujete mzdové listy zamestnancov v zmysle platných predpisov a vediete o nich predpísanú evidenciu,
• zabezpečujete potrebnú agendu pri odchode zamestnancov a rôzne ostatné potvrdenia súvisiace so mzdovými náležitosťami zamestnancov,
• komplexne zabezpečujete ekonomické agendy na úseku platobného a zúčtovacieho styku s bankou v oblasti valút,
• vykonávate valutové pokladničné operácie (vedenie valutovej pokladne a valutovej pokladničnej knihy, vykonávanie výplat v hotovosti),
• zabezpečujete likvidovanie tuzemských cestovných náhrad a ich evidenciu počas neprítomnosti poverenej pracovníčky,
• vyhotovujete všetku štatistickú agendu súvisiacu so zverenou agendou.

• Prostredie reprezentatívnej kultúrnej, informačnej a vzdelávacej inštitúcie s celoštátnou pôsobnosťou a medzinárodnými vzťahmi
• Možnosti osobného a odborného rozvoja
• Týždeň dovolenky na rámec ZP
• Ďalšie výhody na základe dohodnutej KZ

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

mzdová ekonomika, účovníctvo

Ostatné znalosti

Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

• SŠ vzdelanie v oblasti mzdovej ekonomiky a účtovníctva
• Znalosť práce v mzdových softvérových aplikáciách (SOFTIP výhodou)
• Prax na podobnej pozícii min. 2 roky – podmienka!
• Znalosť práce s PC (Word, Excel, Outlook) na pokročilej úrovni
• Zodpovednosť, spoľahlivosť, presnosť, bezúhonnosť

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

ID: 4819801  Dátum zverejnenia: 30.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 839,5 EUR/mesiac