Riaditeľ odboru služby

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Martin
Termín nástupu
dohodou
podľa zákona 553/2003, platová trieda 12/podľa osobitnej stupnice/, v závislosti od počtu rokov praxe, min. 1.000 € brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• riadenie, plánovanie a kontrola činností zamestnancov odboru Služby, ktorý tvoria 4 oddelenia: Oddelenie pre rozvoj knižničného systému, Oddelenie výpožičných služieb a medziknižničných výpožičných služieb, Oddelenie rešeršných a referenčných služieb, Oddelenie študovní,
• komplexné zabezpečovanie koordinačných a metodických činností SNK v oblasti poskytovania knižnično-informačných služieb používateľom a ich rozvoja v súlade s aktuálnymi svetovými trendmi, technologickými možnosťami a očakávaniami používateľov,
• riešenie úloh zásadného koncepčného, metodického a výhľadového charakteru v oblasti poskytovania knižnično-informačných služieb SNK ako inštitúcie s národnou a medzinárodnou pôsobnosťou,
• sledovanie nových trendov v oblasti knižnično-informačných služieb, definovanie nových metód a postupov a  ich zavádzanie do praxe,
• odborná koordinácia projektov rozvoja knižnično-informačných služieb a systémov,
• metodické usmerňovanie poskytovania knižnično-informačných služieb, organizovanie metodických akcií pre knižnice a používateľov zameraných na knižnično-informačné služby, koordinácia tvorby informačných a metodických materiálov v tejto oblasti,

• prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi
• priestor na sebarealizáciu a podporu ďalšieho odborného rozvoja
• možnosť zúčastňovať sa odborných konferencií a pracovných pobytov v zahraničí
• pružnú pracovnú dobu, t.j. flexibilný začiatok a koniec pracovnej doby
• 1 týždeň dovolenky nad rámec zákonníka práce
• príspevok na stravovanie nad rámec zákonníka práce
• príspevok na regeneráciu pracovnej sily
• mobilný telefón, notebook

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

- preukázateľné odborné skúsenosti a manažérske
zručnosti
- znalosť problematiky poskytovania knižnično-
informačných služieb, pôsobenia národných
knižníc vo svete, príslušnej legislatívy a
aktuálnych rozvojových trendov
- znalosť minimálne jedného svetového jazyka,
preferujeme AJ, znalosť iných jazykov výhodou
- predloženie strednodobej / 5-7 rokov/ koncepcie
rozvoja odboru so zameraním na implementáciu a
využívanie nových technológií a progresívnych
medzinárodných trendov
- skúsenosti s riadením tímu
- preukázateľné prezentačné skúsenosti
v materinskom aj cudzom jazyku

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3472581  Dátum zverejnenia: 17.8.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona 553/2003, platová trieda 12/podľa osobitnej stupnice/, v závislosti od počtu rokov praxe, min. 1.000 € brutto