Právnik

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Námestie Jozefa Cígera Hronského 1, Martin
Termín nástupu
1.4.2024
1 076 EUR/mesiacpodľa zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, platová trieda 8, v závislosti od počtu rokov praxe - minimálne 1.076,- € brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• poskytovanie právnej podpory vo všetkých aktivitách zamestnávateľa vrátane poskytovania právnych konzultácií zamestnancom zamestnávateľa v súvislosti s plnením úloh v rámci ich pracovnej náplne;
• právna správa vymáhania pohľadávok;
• právna agenda súvisiaca so správou majetku štátu;
• príprava, posudzovanie, pripomienkovanie a tvorba návrhov zmlúv, dohôd, protokolov a iných dokumentov právneho charakteru vo všetkých právnych oblastiach relevantných pre zamestnávateľa;
• príprava právnych stanovísk, analýz, zápisníc a iných dokumentov právneho charakteru vo vzťahu ku všetkým aspektom činnosti zamestnávateľa;
• výkon finančnej kontroly podľa zákona č. 357/2015 Z.z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov;
• právne poradenstvo najmä v oblasti autorského, občianskeho, obchodného a pracovného práva;
• zastupovanie zamestnávateľa na rokovaniach s tretími stranami;
• participácia na procese verejného obstarávania;
• tvorba a aktualizácia interných riadiacich aktov.

• prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi
• priestor na sebarealizáciu a podporu ďalšieho odborného rozvoja
• pružnú pracovnú dobu, t. j. flexibilný začiatok a koniec pracovnej doby
• 1 týždeň dovolenky nad rámec zákonníka práce
• príspevok na stravovanie nad rámec zákonníka práce
• príspevok na regeneráciu pracovnej sily
• a ďalšie podľa špecifík jednotlivých pracovných pozícií

CV spolu s motivačným listom a súhlasom so spracovaním osobných údajov zasielajte na uvedenú kontaktnú adresu v termíne do 10.01.2024.
Uchádzači, ktorí budú spĺňať všetky požadované kritériá, budú následne pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Open Office - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• VŠ II. alebo III. stupňa v odbore Právo
• anglický jazyk výhodou
• znalosť práce na PC (internet,e-mail,Word/OpenOffice);
• prax na podobnej pozícii výhodou nie podmienkou – pozícia je vhodná pre absolventa
• odolnosť voči stresu, zodpovednosť, proaktívny prístup k riešeniu problémov, samostatnosť

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3332787  Dátum zverejnenia: 13.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 076 EUR/mesiac