Vedúci oddelenia výskum a vývoj

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Vrútky
Termín nástupu
dohodou
podľa prílohy č.2 k nariadeniu vlády č. 388/2018 Z.z.platová trieda č.7, v závislosti od počtu rokov praxe, min. 786,50€

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• samostatné riešenie čiastkových úloh rozvoja vedy a techniky
• zodpovedáte za riešenie a realizáciu úloh SNK patriacich do vecnej a obsahovej pôsobnosti oddelenia z hľadiska ich vecnej správnosti, ako aj ich včasného a úplného vybavenia v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi
• účelne a hospodárne využívate rozpočtové prostriedky, ktorými disponujete v rámci vecnej pôsobnosti oddelenia
• spolupracujete v rozsahu svojej vecnej pôsobnosti s inými organizačnými útvarmi SNK
• kontrolujete plnenie úloh oddelenia
• pravidelne informujete svojho priameho nadriadeného o činnosti oddelenia, ktoré riadite
• poskytujete vecnú súčinnosť pri poskytovaní informácií
• plníte ďalšie úlohy SNK, ktorými vás poverí priamy nadriadený, alebo ktoré vyplývajú z interných riadiacich aktov SNK
• koordinujete prácu zamestnancov pre vstupnú a výstupnú kontrolu a proces sterilizácie
• riešite problémy a vypracovávate koncepcie pre tvorivé riešenie úloh rozvoja vedy a techniky originálnym spôsobom s rozhodujúcim významom pre hospodársky a spoločenský rozvoj, vrátane odborného vedenia kolektívu
• tvoríte koncepcie a koordinujete projekty medzinárodného významu v nadväznosti na integráciu programov Európskej únie a iných medzinárodných organizácií
• tvoríte koncepcie a koordinujete medzinárodnú spoluprácu v oblasti sterilizácie, deacidifikácie a ostatných konzervačných procesov
• prezentujete na domácich i zahraničných fórach
• riadite pracoviská kontroly kvality
• samostatne meriate fyzikálno-chemické, optické, spektrálne a analytické veličiny, analyzujete a zhodnocujete ich
• riešite vedecko-výskumné úlohy, vrátane získavania grantov na výskum a projekty
• rozširujete teoretické a praktické znalosti v danom odbore
• zvyšujete si odbornú úroveň a jazykové schopnosti štúdiom, zahraničnými študijnými pobytmi apod.
• publikujete dosiahnuté výsledky
• riadite a kontrolujete činnosť zamestnancov a zodpovedáte za ich výsledky

• prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými vzťahmi
• možnosti odborného a osobného rozvoja a rastu
• pružný pracovný čas
• príspevok na stravovanie
• týždeň dovolenky nad rámec ZP
• práca v mladom dynamickom kolektíve

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

odbor chemický

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

• skúsenosti s riadením tímu minimálne roky;
• schopnosť samostatne riešiť pracovné úlohy;
• schopnosť prezentovať svoje výsledky na verejnosti, odborných seminároch a konferenciách;
• komunikačné a prezentačné zručnosti, samostatné rozhodovanie, strategické myslenie;
• zodpovednosť, spoľahlivosť, dobré organizačné schopnosti.

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2729286  Dátum zverejnenia: 15.8.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa prílohy č.2 k nariadeniu vlády č. 388/2018 Z.z.platová trieda č.7, v závislosti od počtu rokov praxe, min. 786,50€