Administrátor systémov pracovného úložiska a centrálnej infraštruktúry

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Martin
Termín nástupu
dohodou
podľa zákona č.318/2018, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č.553/2003, platová trieda 6, min. 723€

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

*Správa SW - OS Solaris, Linux, Unix, Windows
*Metodická, prieskumná a analytická činnosť v odbore knihovníctva a informatiky, budovanie a sprístupňovanie informačných databáz ( práca s knižnično - informačným systémom VIRTUA, práca na projekte KIS3G, rozvoj IKT infraštruktúry SNK, analytické práce v databáze ORACLE ai. )
* Správa a prevádzka HW a SW platformy pre riadenie procesov a dátových tokov digitalizácie ( servery, digitalizačný workflow systém a jeho správa, SW - OS Windows WRK 7, OS Windows SERVER 2008, OS UNIX/LINUX/SOLARIS, SW pre automatizované rozpoznávanie textu OCR, postprocesing a kontrolu kvality )
* Údržba, prehliadky HW a SW, zálohovanie SW systémov
*spolupodieľanie sa na tvorbe technologických postupov pri spracovaní objektov digitalizačného workflow, projektovanie technologického návrhu riešenia projektu DIKDA, sledovanie technologických trendov vo svete a ich aplikácia v projekte KIS3G,
*aplikácia IT v podmienkach automatizovaných knižnično-informačných systémov a sietí, rozvoj, údržba, monitorovanie a optimalizácia IKT infraštruktúry SNK,
*navrhovanie spôsobov využívania uchovávaných a získaných informácií, dohľad nad použitými technológiami a štandardami.

* prostredie reprezentatívnej kultúrnej, informačnej a vzdelávacej inštitúcie s celoštátnou pôsobnosťou a medzinárodnými vzťahmi
* možnosti odborného a osobného rozvoja a rastu
*pružný pracovný čas
*týždeň dovolenky nad rámec ZP
*práca v mladom, dynamickom kolektíve

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

Informatika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý
UNIX/Linux - Pokročilý
Administrácia Windows serverov - Pokročilý
Administrácia LAN/WAN - Základy
Klient/server administrácia - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

* silné analytické myslenie, komunikačné a vyjednávacie zručnosti
* orientácia na výsledok
* precíznosť, zameranie na detail, systematickosť
* schopnosť pracovať samostatne, ale aj v rámci tímu

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 1907015  Dátum zverejnenia: 18.4.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č.318/2018, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č.553/2003, platová trieda 6, min. 723€