Hlavný účtovník

Slovenská národná galéria

Miesto práce
Riečna 1, Bratislava
Termín nástupu
1.7.2024, dohodou
1 650 EUR/mesiacvýška mzdy je stanovená na základe zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, súčasťou mzdy je osobné ohodnotenie, ktoré je závislé od praxe a schopností uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- komplexné vedenie účtovníctva v zmysle platných zákonov a postupov účtovania
- zostavovanie mesačných a ročných uzávierok
- sledovanie čerpania finančných prostriedkov v súlade so Zákonom o rozpočtových pravidlách
- zostavovanie štatistických výkazov a konsolidácie
- spracovanie daňového priznania k DPH
- spracovanie, kontrola a odosielanie finančných výkazov v systéme štátnej pokladnice
- inventarizácia účtov
- spolupráca s ostatnými oddeleniami

- pružná pracovná doba 37,5 hod/týždeň
- 5 dní dovolenky naviac nad rámec zákona

Svoje životopisy zasielajte na nižšie uvedenú mailovú adresu, kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, účtovníctvo

Ostatné znalosti

Softip Profit - Pokročilý
Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft Outlook - Základy
Podvojné účtovníctvo - Expert

Prax na pozícii/v oblasti

účtovník

Počet rokov praxe

5

- samostatnosť, zodpovednosť a spoľahlivosť
- analytické myslenie
- znalosť legislatívy v oblasti účtovníctva a daní
- znalosť rozpočtového účtovníctva
- znalosť programu Softip Profit výhodou
- prax v príspevkovej alebo rozpočtovej organizácii vítaná

Slovenská národná galéria je vrcholnou štátnou, zberateľskou, vedecko-výskumnou, metodickou a kultúrno-výchovnou inštitúciou v oblasti galerijnej činnosti v Slovenskej republike.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4836511  Dátum zverejnenia: 22.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 650 EUR/mesiac