Špecialista internej kontroly

Slovenská inšpekcia životného prostredia

Miesto práce
Grösslingová 5, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Od 1 178,5 EUR/mesiacV inzeráte je uvádzaná základná tabuľková mzda. Mzdu je možné navýšiť podľa počtu odpracovaných rokov v štátnej službe a osobným príplatkom.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vašou hlavnou náplňou práce bude:
- zodpovednosť za plnenie úloh vyplývajúcich zo zákona o kontrole v štátnej správe, zákona o sťažnostiach a zákona o petičnom práve v platnom znení,
- kontrolná činnosť vrátane prešetrovania sťažností a petícií s celoštátnou pôsobnosťou,
- príprava, organizovanie a koordinácia kontrolných akcií a komplexný výkon kontroly v SIŽP,
- vypracovanie plánu kontrolnej činnosti, správy o kontrolnej činnosti SIŽP,
- výkon koordinačnej, metodickej a koncepčnej činnosti v oblasti kontroly v SIŽP,
- vybavovanie podnetov v rámci ústredia SIŽP, príprava stanovísk a vyjadrení pre fyzické a právnické osoby,
- súčinnosť pri pripomienkovaní právnych predpisov v oblasti kontroly, sťažností a petícií,
- plnenie úloh vyplývajúcich z uznesenia vlády a OPGR patriace do pôsobnosti oddelenia.

Benefity:
- 5 dní dovolenky nad rámec zákona,
- príspevok do 3 piliera dôchodkového sporenia,
- 10 dní plne hradenej PN (ročne),
- pružný pracovný čas,
- pracovný čas 37,5 hodín týždenne,
- príspevok pri pracovných a životných jubileách,
- pracovné voľno pri sprevádzaní vlastného dieťaťa pri nástupe do prvého ročníka základnej školy,
- príjemné pracovné prostredie.

Predpokladaný termín ukončenia prihlasovania do výberového konania je do 31.10.2020.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický, právny, verejná správa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Hľadáme komunikatívneho kandidáta s proaktívnym prístupom k práci a so záujmom učiť sa nové veci.
Na pozícii uvítame komunikatívneho, svedomitého, spoľahlivého a samostatného uchádzača so schopnosťou pracovať pod tlakom a orientáciou na detail.
Úspešný kandidát má znalosť nasledovných zákonov:
Ústava SR (č. 460/1992 Zb.), zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 10/1996 Z. z. o kontrole v štátnej správe v znení neskorších predpisov, zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok) v znení neskorších predpisov, zákon č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach v znení zákona č. 289/2012 Z. z., zákon č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení neskorších predpisov, zákon č.525/2003 Z. z. o štátnej správe starostlivosti o životné prostredie v znení neskorších predpisov, zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Štátny dozor vo veciach starostlivosti o životné prostredie.
ID: 3961798  Dátum zverejnenia: 21.10.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 178,5 EUR/mesiac