Sociálny asistent - integrácia utečencov v Bratislave

Slovenská Humanitná Rada

Miesto práce
Budyšínska, Bratislava
Termín nástupu
1.11.2022
Mzdové podmienky (brutto)
1 400 EUR/mesiacOdmeny na konci roka

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné zodpovednosti

- Asistuje terénnemu sociálnemu pracovníkovi pri výkone jeho povinností,
- podľa pokynov riadiacich pracovníkov projektu a sociálneho pracovníka vykonáva odborne nenáročné úkony predovšetkým v pomoci klientom s vypĺňaním tlačív, sprevádzaní klienta (predovšetkým OCP, ÚPSVaR, školské a predškolské zariadenia, zdravotnícke zariadenia a pod.)
- pomáha pri príprave stretnutí s rodinami klientov,
- spolupracuje s realizačným tímom (napr. lektor SJ, kultúrny mediátor a pod)
- pomáha pri realizácii prekladov a tlmočenia, pri socio-kultúrnej orientácii,
- pomáha pri organizácii aktivít zvyšujúcich kultúrnu adaptáciu cieľovej skupiny,
- bežne administratívne úlohy

Sociálny asistent bude realizovať aktivity projektu primárne v regióne západného Slovenska, zároveň však môže/bude poskytovať asistenciu a intervenciu aj v ostatných častiach územia SR.

Kvalifikačné predpoklady:
- min. stredoškolské vzdelanie aktívne ovládanie aspoň jedného svetového jazyka (AJ, NJ, FJ a pod.)

Hodinová mzda je 8EUR/hod, plný pracovný úväzok (tzn. 40 hod/týždenne)

Flexibilný pracovný čas
Príjemné pracovne prostredie
Možnosť sa vzdelávať
Multikultúrny tím
Zaujímavá a rôznorodá práca

Prosíme o zaslanie profesijného životopisu v SJ vrátane krátkeho opisu vnútornej motivácie, prečo by ste chceli pracovať práve s cieľovou skupinou (osoby s poskytnutou medzinárodnou ochranou). LEN KOMPLETNÉ ŽIADOSTI BUDÚ HODNOTENÉ. NA POHOVORE HOVORÍME AJ PO ANGLICKY.
Pracovná pozícia ponuka možnosť profesijného aj osobnostného rastu a prácu v multikultúrnom prostredí

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, medzinárodne vzťahy

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Mierne pokročilý
Skype - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

Sociálna práca s migrantmi

Počet rokov praxe

1

Do nášho tímu potrebujeme človeka, ktorý je nadšený pre prácu, dokáže pracovať veľmi úzko a koorperatívne v rámci teamu aj so spolupracujúcimi organizáciami.

- preverenie v zmysle odporúčaní Lanzarotského výboru
- vodičský preukaz typu B, výhodou
- Znalosť ruského alebo ukrajinského jazyka je výhodou

Slovenská humanitná rada sa už viac ako 20 rokov aktívne podieľa na realizácii projektov pre utečencov na Slovensku, a to vo všetkých štádiách azylového procesu – od vstupu do samotného procesu, cez karanténne a pobytové zariadenia, udelenie či neudelenie statusu azylanta. Taktiež zabezpečuje komplexné integračné služby osobám s udelenou medzinárodnou ochranou. Implementuje projekty financované z a v rámci Fondu pre azyl, migráciu a integráciu, UNICEF a UNHCR.
www.shr.sk
www.nasiutecenci.sk
www.facebook.com/slovenskahumanitnarada

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 4429951  Dátum zverejnenia: 21.9.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac