Operátor - analytik

Miesto práce
Obchodná 2, Žilina, okres Žilina
Termín nástupu
01.11.2017

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• vytvárať a poskytovať partnerom modely na výpočty v spolupráci so zahraničnými partnermi, výpočty DACF (Day Ahead Congestion Forecast - predpoveď preťaženia deň dopredu),
• vytvárať a poskytovať partnerom modely na výpočty a v spolupráci so zahraničnými partnermi zabezpečuje výpočty IDCF (Intra Day Congestion Forecast - predpoveď preťaženia v rámci dňa),
• modelovať očakávané prevádzkové stavy v prenosovej sústave v systéme
pre koordinované bezpečnostné analýzy,
• aktívne vyhľadávať možné rizikové situácie a následne hľadať ich riešenia,
• vykonávať výpočtovú podporu dispečerského riadenia pre D-1, IDCF a blízko reálneho času,
• účasť v pracovných skupinách v rámci koordinačného regiónu,
• podieľať sa na komunikácií so zahraničnými partnermi v prípade havarijných stavov a pri obnove sústavy po rozsiahlych poruchách,
• zúčastňovať sa pravidelných tele-konferencií DOPT („Daily Operational Planning Teleconference“) a v prípade potreby tele-konferencií v rámci vnútro denných procesov iDOPT,
• podieľať sa na výmene prevádzkových dát s partnerskými organizáciami,
• spolupracovať pri tvorbe metodík vyplývajúcich z platnej legislatívy,
• na základe výsledkov z výpočtov v rámci IDCF procesov realizovať prípadný dokup/predaj strát na portáli OKTE pre vnútro-denné obchodovanie,
• spolupracovať na riešeniach krátkodobých a strednodobých zámerov rozvoja PS.

Zázemie silnej, stabilnej a vyspelej elektrizačnej spoločnosti.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, zašlite svoj životopis obsahujúci súhlas so spracovaním osobných údajov v súlade so Zákonom č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov a žiadosť o prijatie do pracovného pomeru s uvedením názvu pracovnej pozície v predmete pošty na adresu [email protected] do 20. 10. 2017.
Vopred ďakujeme záujemcom o prácu, ale v prípade veľkého počtu žiadostí budeme kontaktovať iba tých uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené kritériá a postúpia do užšieho výberu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požadované vzdelanie uchádzača: VŠ v odbore: elektrotechnika, elektroenergetika, resp. absolvent VŠ
Jazykové znalosti: anglický jazyk - stredne pokročilý
Počítačové zručnosti: MS Windows, MS Office, Linux a programovacie jazyky - výhodou
Odborné zručnosti: VP sk. B
Ďalšie požiadavky: základný prehľad v energetike
Osobnostné predpoklady: samostatnosť a iniciatíva pri riešení úloh, zodpovednosť, dôslednosť, schopnosť pracovať v tíme aj samostatne, komunikatívnosť, bezúhonnosť

Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. vykonáva činnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy SR a dispečerské riadenie elektrizačnej sústavy.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Odbor zamestnaneckých záležitostí a vzdelávania
Tel.: 02/5069 2340, 02/5069 2486
E-mail: poslať životopis
ID: 3207657  Dátum zverejnenia: 6.10.2017